Мільйонер Баканов і бідак Зеленський: Скільки ми платимо президенту, його Офісу, міністрам та силовикам

За рівнем зарплат серед українських чиновників лідирують силовики, а президент Зеленський отримує найменше грошей за свою роботу
 

Економічний і політичний оглядач
Мільйонер Баканов і бідак Зеленський: Ск…

Depo.ua порівняв зарплати членів українського уряду, чиновників Офісу президента, правоохоронців і голів ОДА. Загальна тенденція очевидна: найбільше серед найвищих посадовців України отримують керівники правоохоронних органів.

Ситник і Баканов - зарплатні лідери

ситник

Найоплачуванішим українським чиновником, який отримує зарлату з бюджету, є директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Згідно його декларації, минулого року коштом платників податків на користь Артема Сергійовича було сплачено 2 млн 37 тисяч гривень зарплатні. Це означає, що в середньому в місяць голові НАБУ на зарплатну картку капає близько 170 тисяч гривень або 6,25 тисяч американських доларів за сьогоднішнім курсом.

баканов

Другим у зарплатному рейтингу є голова СБУ Іван Баканов. Минулого року Іван Геннадійович заробив на своєму відповідальному посту 1 млн 417 тисяч гривень. Що в місячній розбивці складає близько 118 тисяч гривень, або 4 з половиною тисячі доларів США. Слід враховувати, що суспільство зобов'язане певною економією досить скромному військовому званню однокласника президента, адже лейтенант не може розраховувати на ті коефіцієнти та доплати, на які претендує, скажімо, полковник, або генерал. А якби на погонах очільника СБУ сяяла одна-дві генеральські зірки, цілком можливо, що він міг би заткнути за пояс Артема Ситника. 

А от інші українські силовики не можуть похвалитись такими доходами. Так, наприклад, генпрокурорка Ірина Венедіктова з березня минулого року, коли була призначена на посаду, до грудня заробила в Офісі ГПУ 753 тисячі гривень. Тобто щомісячно Ірина Валентинівна отримувала на картку близько 80 тисяч гривень. 

аваков

Ще більш скромно оцінюють платники податків працю міністрів внутрішніх справ та оборони. Арсен Аваков отримав за весь минулий рік 692 тисячі (в середньому близько 58 тисяч на місяць).

таран

А Андрій Таран з березня по грудень на своєму посту отримав винагороду за службу близько 689 тисяч (в середньому близько 69 тисяч гривень на місяць).

Очевидно, що двоє останніх отримують такі порівняно невеликі доходи через те, що входять до складу Уряду. В якому діє чітка зарплатна сітка, через яку міністри перескочити не можуть. Це, направду, виглядає як певний державний популізм. Адже якщо копнути, навіть несильно, вглиб їхніх відомств, то з'ясується, що всередині з державними коштами на винагороду службовців обходяться більш демократично.

клименко

Так, наприклад, голова Національної поліції України Ігор Клименко протягом минулого року заробив 1 млн 213 тисяч гривень. Тобто середній щомісячний дохід генерала поліції склав близько 100 тисяч. А це - майже вдвічі більше, аніж у його боса, міністра ВС.

хомчак

Подібна несправедливість спостерігається і на вищих щаблях ЗСУ. При тому що міністр Таран отримав від міністерства дохід, співставний з доходом Авакова, Руслан Хомчак, головнокомандувач ЗСУ, отримав за рік 1 млн 116 тисяч гривень. Що, як і у випадку з Аваковим-Клименком, майже вдвічі більше, аніж у керівника відомства.  

Зеленський заробляє менше за свого речника

Дещо дивна ситуація з зарплатами склалася в Офісі президента. Як відомо, цей орган не є державною структурою в класичному розумінні. І його співробітники не є державними службовцями, які зобов'язані декларувати свої доходи. Тож про те, у скільки громадянам обходиться утримання оточення президента, ми можемо дізнаватись лише з інформаційних повідомлень ОП. 

зеленський

Отже, зігдно з такими даними, у січні 2021 року голова держави Володимир Зеленський отримав менше тисячі доларів офіційної зарплатні - його дохід склав 22,5 тисяч гривень. І це - в 7,5 разів менше, аніж середньомісячно отримує директор НАБУ Ситник. Або в 5,2 рази менше, аніж Баканов.

Зеленський заробляє на посту президента навіть менше, ніж його (вже колишня) речниця. Юлія Мендель. Так, у червні минулого року прессекретарка президента, за даними Державного управління справами заробила в півтора раза більше, ніж він. Як стало відомо "Українським новинам", зарплата Мендель в червні 2020 становила 46 217 гривень. З нарахованої суми було сплачено 9 тисяч гривень податків і зборів, тож загалом речниця голови держави отримала 37,2 тисячі гривень зарплати. В той час як він сам отримав 28 тисяч гривень. З нарахованої суми сплачено 5 460 гривень податків і зборів, тому Зеленському видали 22 540 гривень зарплати. Надбавки і премії до зарплати президента не передбачені законодавством. 

єрмак

тимошенко

дніпров

Очільник ОП Андрій Єрмак в січні отримав на картку 37 тисяч гривень. Роботу його заступника, куратора регіонів і "Великого будівництва" Кирила Тимошенка було винагороджено 59,8 тисячами гривень. А от найбільше в ОП заробив керівник апарату Олексій Дніпров. Йому в першому місяці цього року перерахували 74,3 тис. грн.

Члени уряду багатші за голову уряду

шмигаль

В Уряді з зарплатами все більш-менш рівно. Проте і тут трапляються певні перекоси. Прем'єр Денис Шмигаль минулого року, згідно з його декларацією, працював у середньому за близько 52 тисячі гривень на місяць. І це - неприродньо скромна зарплатня навіть порівняно з деякими з його підлеглих.

кулеба

Так, на фоні прем'єра виділяються міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який отримує десь на двадцятку більше свого шефа - близько 70 тисяч.

Порівняно добре турбуються про свого очільника і в міністерстві соціальної політики. Там Марина Лазебна за 10 місяців минулого року заробила 661 тисячу гривень. Що у помісячній розбивці складає близько 66 тисяч. І це також перевищує доходи прем'єра.

малюська

Приблизно на тому ж рівні перебувають і доходи міністра юстиції Дениса Малюськи.

федоров

А от віце-прем'єрів в уряді, здається, зовсім не цінують. Так, один зі старожилів уряду Михайло Федоров, який є одразу і заступником Шмигаля, і міністром цифровізації, отимує всього 49 тисяч гривень на місяць.

Голови ОДА - на рівні міністрів

Очільники обласних державних адміністрацій мають такий же рівень зарплат, що й міністри. Причому оклад, як показує наша виборка, якщо й залежить від розміру регіону, то не сильно.

кучер

Так, колишній очільник Харківщини Олексій Кучер, який минулого року пропрацював на своїй посаді з січня по жовтень, за ці повні 10 місяців отримав майже 518 тисяч гривень. Тобто близько 52 тисяч на місяць.

синегубов

А от його колега з сусідньої Полтавщини Олег Синегубов, який відбув на посту всі 12 місяців, записав у декларацію офіційний дохід у 596 тисяч гривень, що складає близько 50 тисяч грн на місяць. 

бунечко

Рівно стільки ж отримував і голова Житомирщини Віталій Бунечко. А от керівника Одещини Максима Куцого та Вінниччини Сергія Борзова таки трошки обділили - їм, за нашою математикою, платили на рівні 46-47 тисяч грн.

Читайте також: Дорогі наші: Як приросли статками українські міністри

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme