Як Сакварелідзе підставив Саакашвілі "невідомим Віталькой"

Після історії з "фейковою" дачею хабара Давид Сакварелідзе має оперативно знайти спосіб, щоб вийти з цієї ситуації з чистою репутацією
Depo.Влада
1 березня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Як Сакварелідзе підставив Саакашвілі "невідомим Віталькой"
Як Сакварелідзе підставив Саакашвілі "невідомим Віталькой"

Грузинська команда, яка відома своїми "правдорубськими" заявами, вперше потрапила в халепу через любов до популізму. Все почалося ще в квітні минулого року, коли заступник генерального прокурора та за сумісництвом очільник прокуратури Одещини Давид Сакварелідзе  в інтерв’ю одному з телеканалів заявив, що йому пропонували хабар, бажаючи "взяти на утримання" за 10 мільйонів доларів в місяць. В результаті, в ГПУ відкрили кримінальну справу. Пізніше в Верховній Раді депутати вимагали від Сакварелідзе назвати прізвище того, хто пропонував йому хабар, але Сакварелідзе відмовився, пославшись на інтереси слідства.

Цю любов до піару в ГПУ, де ставлення до Сакварелідзе навряд чи можна назвати теплим, використали по повній, оприлюднивши протокол допиту грузинського прокурора. В результаті, виявилося, що Сакварелідзе на допиті в Генпрокуратурі теж не називав жодних прізвищ, розповівши про "невідомого Вітальку" у спортивному костюмі, який намагався підкупити його прямо у ботанічному саду, розповівши про бензинові "схеми", швидко стала "мемом" в соцмережах. У цьому серйозно допоміг прокурор ГПУ, помічник Шокіна Владислав Куценко. "Сакварелідзе розповів, що в ботсаду раніше невідомий йому чоловік, який назвався Віталієм, мав в руках барсетку, почав пропонувати йому хабара. Прізвище Віталія не зазначається. Дається його опис. Що це за дивний Віталій в спортивному костюмі, якого ніхто не знав, наче з телеканалу ТЕТ у серіалі. Порівняйте з Віталькою…" – заявив Куценко.

Зрозуміле явне бажання керівництва ГПУ нашкодити Давиду Сакварелідзе, який часто є такою собі скалкою в оці старих прокурорських кадрів. Втім, доводиться констатувати, що сам Сакварелідзе в даному випадку серйозно підставився. І головна проблема полягає у тому, що він до того ж підставив всю команду Михайла Саакашвілі.

Зараз Сакварелідзе терміново потрібно шукати вихід з цієї неприємної ситуації. Адже тепер йому згадуватимуть дану історію при кожній нагоді, а "Віталька" переслідуватиме команду Саакашвілі ще дуже довго, б’ючи по їх "реформаторському" реноме. В даному випадку промовчати для Сакварелідзе, означає визнати себе базікалом.

Втім, варіантів відповіді у нього не так багато. Вочевидь, вихід лише один: Сакварелідзе має оперативно знайти "Вітальку". Тим паче, що насправді, якщо це не була спеціально проведена "підстава" з боку колег з Різницької, вийти на "Вітальку", який спокійно оперував десятками мільйонів доларів, буде нескладно. Бензиновими "схемами", які просив "прикрити" невідомий чоловік, займається відносно вузьке коло людей. Тому шанси відмитися від ганьби у команди Саакашвілі все ж таки залишаються…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада