Фейки для пипл: Як народжуються "зради"

Депутатка від "Самопомочі" Олена Сотник власним прикладом продемонструвала, чому українці не повинні потрапляти на гачок "зрадофілів"
Depo.Влада
18 листопада 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Фейки для пипл: Як народжуються "зради"
Фейки для пипл: Як народжуються "зради"

Професійний рівень депутатського корпусу попри позбавлення від "регіоналів" та комуністів, на жаль, залишився не дуже високим. Учора "фейкнула" представниця "Самопомочі" Олена Сотник. І хоча вона за освітою – правник, але це не завадило їй серйозно наплутати у нормах Кримінально процесуального кодексу. "Генеральна прокуратура зупинила досудове слідство у кримінальних провадженнях щодо Януковича В.Ф., Азарова О. М., Лукаш О. Л., Ставицького Е. А., Клюєва А. П., Пшонки В. П., Захарченка В. Ю. та багатьох інших не менш "гідних" осіб", - повідомила вона. За словами Сотник, у відомстві обґрунтовують своє рішення тим, що проводиться розшук вказаних екс-чиновників. "Насправді така ситуація означає, що Генпрокуратура зможе поновити розслідування тільки після того, як "знайде" Януковича, Азарова та Пшонку та інших. "Злочинна влада" може спати спокійно…", - обурилася вона.

Отака зрадна"зрада". Щоправда, дуже швидко виявилося, що Сотник перебрехала норми законодавства. Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк пояснив, що досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо екс-президента Віктора Януковича та низки екс-високопосадовців зупинили, щоб не було підстав закрити ці справи. "У Кримінально-процесуальному кодексі є обмежені терміни слідства – рік з моменту повідомлення про підозру. Якщо слідство не призупиняти, термін закінчиться, і справа має бути закрита", - розповів Горбатюк.

Тобто фактично ми маємо справу з фейком. Головна біда полягає в тому, що тепер Сотник, чи хтось, хто не хоче читати відповідь Горбатюка (або просто не довіряє представникам ГПУ), завтра рознесе цю історію скрізь. І в чергах при оплаті платіжок з високими тарифами люди розповідатимуть про фейк Сотник, який приймуть за чисту монету. А вона, звісно  ж, не визнає, що все перекрутила, бо вона ж – правник та нардеп, і не може помилятися.

І це не проблема однієї Сотник, але й інших представників нашого політикуму, що хочуть бути подібні на ту ж Юлію Тимошенко чи Олега Ляшка, які влаштовують справжні перегони з озвучення різної недостовірної інформації. І причина народження подібних побрехеньок видається дуже прозаїчною - всім хочеться рейтингів та галасу. Чудова ілюстрація – це як гонщик та блогер Олексій Мочанов розігнав в соцмережах тезу про мільярд у Арсенія Яценюка. Пізніше, вже після відставки останнього з посаду прем’єр-міністра, Мочанов вибачився за брехню. Втім, ця байка чудово живе в народі і ніхто вже її не заткне.

За всіма цими скандальними фейковими звинуваченнями від політиків, блогерів "диванних" експертів "загубилася" війна, яка триває третій рік на Донбасі. Варто подякувати деяким виданням, які попри цей білий політичний шум продовжують робити акцент саме на тому, що відбувається на Сході. Наприклад, сайт "Цензор" днями опублікував біографії 16 бійців, які загинули в боях з російськими терористами протягом жовтня. Для солдата немає нічого страшнішого, аніж бути забутим своєю Вітчизною, і суспільство повинне пам’ятати героїв.

Тільки за цей тиждень, поки в Києві одні боролися з "шатуном", а інші "шатали" ситуацію, в зоні АТО загинув один військовий, було поранено десятеро наших бійців. А тим часом популісти в тилу "забивають баки", поширюючи брехню і розбираючись у тому, хто з них агент Кремля, хто – "облізла лисиця", а хто продався Банковій.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада