Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко "мутитимуть"

Перехід Єгора Бенкендорфа на телеканал "112 Україна" став красномовним сигналом про початок повномасштабної кампанії з розкачки політичної ситуації в Україні
Depo.Влада
11 листопада 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко "мутитимуть"
Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко "мутитимуть"

Учорашня новина про те, що колишній голова правління телеканалу "Інтер" Єгор Бенкендорф став генеральним директором телеканалу "112 Україна", змусила багатьох замислитися про зв’язки цього телеканалу з групою Фірташа-Льовочкіна. Втім, якщо подивитися більш глибоко, то в цій історії стирчать вуха іншого легендарного для пострадянського простору персонажа – Семена Могилєвича. Хоч він давно не живе в Україні, його вплив на процеси в нашій країні залишається дуже вагомим.

Справа в тому, що, як мінімум, одна з компаній, що є бенефіціаром "112 Україна", виступає ТОВ Лідер ТВ, яка, у свою чергу, має свого бенефіціара – "офшорку" з Сейшелів IVOR OMSON. Тут варто зазначити, що сам Івор Омсон, чиїм ім’ям названа ця компанія, світиться в проектах, які пов’язані з саме з Могилєвичем.

Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко мутитимуть - фото 1

Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко мутитимуть - фото 2

Так, Івор Омсон є директором у 9 фірмах, частина з яких веде до цікавих "газових" історій. Зокрема, ELMSTAD TRADING LIMITED фігурувала у журналістських розслідуваннях, пов’язаних зі схемами RosUkrEnergo та російською Eural Trans Gas.

Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко мутитимуть - фото 3

У реєстраційних документах ця компанія вказувала номер телефону, який пізніше фігурував у розслідуванні у справі YBM Magnex Семена Могилєвича. Більше того, цей телефон спливає і в іншій компанії з директором Омсоном. Мова йде про SIMIA HOLDINGS LIMITED (стара назва компанії - HIGHROCK HOLDING LIMITED). До речі, в цій фірмі офіційно співдиректором значиться Дмитро Фірташ.

Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко мутитимуть - фото 4

Є й інші зачіпки, які свідчать про те, хто так чи інакше контролює телеканал "112 Україна". Втім, головне питання – навіщо було світити Бенкендорфа? Чому саме зараз настав час розкривати всі "козирі"? Не виключено, що це пов’язано з президентськими виборами в США. Тут варто почитати особисту сторінку давньої помічниці Сергія Льовочкіна та екс-прес-секретаря Януковича Дарки Чепак, яка захоплено порівнює П.М. (вочевидь, мається на увазі колишній голова штабу Дональда Трампа Пол Манафорт) з Макіавеллі.

Як Могилєвич з Льовочкіним перевибори для Саакашвілі й Тимошенко мутитимуть - фото 5

Як би там не було, але поява біля керма колишнього "інтерівця" означає, що вже найближчим часом телеканал почне відпрацьовувати іншу стратегію. Яку? Є всі підстави вважати, що "112" тепер чітко просуватиме одну-єдину тему – перевибори Верховної Ради.

Зокрема, на цьому телеканалі ще більш періодично будуть з’являтися інші любителі Трампа, як-то звільнений губернатор Одещини Михайло Саакашвілі. Знайдеться місце й для інших бажаючих проведення перевиборів. Так, можна очікувати появу Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів, зокрема, з "Опоблоку". Всі вони, можна не сумніватися, будуть хором співати одну й ту саму пісню про необхідність перезавантаження влади.

Згадаємо, що Льовочкін та Фірташ мають ще один надпотужний "матюгальник" - телеканал "Інтер". До цього варто додати NewsOne нардепа Євгена Мураєва, ТРК "Ера" екс-регіонала Андрія Деркача, який роками паразитує на Першому національному, а також Zik, у якому, за даними джерел нашого видання, зараз працюють представники менеджменту екс-голови Мінсдоху Олександра Клименка. Не варто виключати, що до цієї теми приєднається й Ахметов з ТРК "Україна".

З огляду на це, головним викликом чинній владі видається повна відсутність конкурентного ТВ-ресурсу, який можна було б протиставити цьому, по суті, абсолютно проросійському "пулу" телеканалів. Що з цим робити, сказати наразі складно, але можна не сумніватися – зима в Україні видасться гарячою. По кількості апокаліптичних телесюжетів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада