Як Меркель розмазала Яценюка "паркетом"

Компліменти на адресу українського уряду, що прозвучали з вуст німецького рейхсканцлера, більше схожі на тонке дипломатичне знущання
Depo.Влада
23 жовтня 2015 14:50
ФОТО: depo.ua
Як Меркель розмазала Яценюка "паркетом"
Як Меркель розмазала Яценюка "паркетом"

Класична "паркетна" промова Ангели Меркель під час українсько-німецького бізнес-форуму, що за участі прем'єрів обох країн відбувся у Берліні, свідчить, що похвалити український уряд рейхсканцлеру нізащо і не виключено, що за лаштунками Арсеній Яценюк отримав від німецької колеги добрячої прочуханки.

Виступаючи ж на форумі Меркель довго розповідала про величезні перспективи українсько-німецького економічного співробітництва, аж ніяк не вичерпані можливості спільної торгівлі; надійність, яку продемонстрували українські літаки під час місії НАТО в Афганістані; високу перспективу збільшення німецьких інвестицій тощо. Ще Меркель наголошувала на тому, як непросто проводити в Україні реформи, а особливо боротися з корупцією, ніби намагаючись якщо не виправдати не дуже вражаючі успіхи у цій сфері, то, принаймні, їх якось пояснити.

Загалом від німецького канцлера прозвучали начебто і приємні речі, але в цілому звичайний дипломатичний "паркет" в дусі "ми обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва і домовилися і далі поглиблювати взаємовигідні дружбу і братерство". А от повна відсутність конкретики в словах канцлерин мала б насторожувати.

Правда, одного разу Меркель таки похвалила Україну, але дуже і дуже сумнівно: "Складно вийти із того шляху, який вже було прокладено, але прем'єр-міністр чітко вказав, що курс на реформи є. Перші реформи вже були проведені... На сьогоднішній день є покарщена прозорість…" Тобто, Меркель визнала, що проводити реформи в Україні не просто, але безсумнівна заслуга Яценюка в тому, що він ці реформи обіцяє і обіцянок не скасовує. А ще більша заслуга в тому, що перші реформи таки реально проведені, правда геть не зрозуміло які саме, незрозуміло мабуть і самій Меркель. "Покращена прозорість" – це звичайно дуже добре, тільки Меркель по-перше, так зрозуміло і не пояснила, що саме стало більш прозорим. До того ж "збільшення прозорості" виглядає як комплімент, який говорять, коли більше хвалити ні за що.

Тож в сухому підсумку, похвали Меркель виглядають швидше як тонке дипломатичне знущання.

Ми звісно можемо тільки здогадуватися, про що Меркель і Яценюк говорили без телекамер, але можна пофантазувати, що без обов'язкового дипломатичного етикету, Арсеній Петрович почув від фрау канцлерин багато малоприємних для свого "камікадзового" реформаторства речей.

Як би там не було, але Німеччина була і залишається другом України, що зайвий раз підкреслив і українсько-німецький бізнес форум та підписана в ході нього угода з ЄБРР про кредит  на закупівлю газу. Звісно, дуже наївно сподіватися, що отриманий Яценюком "копняк" від Меркель надасть урядовому маховику реформ небувалого прискорення, але хочеться вірити, що переговори в Берліні змусять наш уряд робити хоча б щось.

Більше новин читайте на Depo.Світ