Як Льовочкін допомогає "відбілюватися" Яценюку

"Народний фронт" намагається вигідно використовувати листування колишніх співробітників "Інтера" із співробітницею "МДБ ДНР". Ці файли виявилися дуже до речі для інформаційних атак "фронтовиків на своїх опонентів
Depo.Влада
9 серпня 2016 20:55
ФОТО: depo.ua
Як Льовочкін допомогає "відбілюватися" Яценюку
Як Льовочкін допомогає "відбілюватися" Яценюку

Як тільки в Мережу потрапило листування співробітниці "міністерства держбезпеки ДНР" Тетяни Єгорової зі співробітниками українських каналів, "ДС" висловила версію, що цей злив буде вдало використаний "фронтовиками". Мовляв, куди дивляться СБУ і Мінінформполітики. Повна ж, так би мовити, версія цього листування дає в руки команди Арсенія Яценюка потужний важіль тиску і на партнерів по коаліції, і на ті державні органи, які займаються безпекою країни. І ним гріх не скористатися.

Блоги Сергія Іванова і Арсена Авакова - мабуть, тільки початок кампанії "Народного фронту", в результаті якої Яценюк і його партія виявляться жертвами інформаційної війни, розв'язаної проти них російськими громадянами, які працювали на "Інтері", при повному потуранні українських спецслужб. Та ще й здійсненої руками ряду розкручених політиків, розслідувати діяльність яких "НФ" вимагатиме у спецслужб. Інакше кажучи, всі скандали, пов'язані з командою Яценюка, - від викриттів екс-глави Держфінінспекції Миколи Гордієнка до резонансних розслідувань по лінії НАБУ - тепер можна трактувати як політичне замовлення проти "Народного фронту" і його лідерів.

"ДС" передбачала, що ця історія навряд чи закінчиться закриттям "Інтера", з огляду на зацікавленість усіх політичних сил у присутності на цьому телеканалі. Однак після блогу Авакова, який безпосередньо вимагав від Нацради з питань телебачення і радіомовлення "не ховатися", а зайняти позицію, схоже, у "Інтера" можуть початися серйозні проблеми, а всіх, хто буде його захищати, "фронтовики" запишуть в "агенти Кремля".

До речі, Нацраді слід відразу ж відреагувати на листування Столярова і Муравйова, ініціювавши перевірку і "Інтера", і інших ЗМІ, чиї журналісти "засвітилися" у скандалі. Цього зроблено не було, що посилило позиції "фронтовиків". Не складно здогадатися, що в новому політичному сезоні тема "зрадників" в українських ЗМІ (і серед їх власників) стане козирною картою команди Яценюка. Також не виключено, що там знайдуть зв'язок між викритою нині інформаційною кампанією і антиурядовими заявами - щодо тарифів, проблем з реформами в МВС і так далі.

Уже зараз в Мережу закидають пости на кшталт "кому було вигідно" мочити "Яценюка". І робляться відповідні висновки про змову олігархів і окремих представників влади для "зливу" Арсенія Петровича і його уряду.

Чим все закінчиться? Як мінімум, "НФ" доможеться закриття "Інтера" (хоча вийшло як у прислів'ї "не було щастя, так нещастя допомогло", - телеканал Сергія Льовочкіна, сам того не бажаючи, забезпечив "фронтовиків" ефективними контраргументами). В такому випадку офіційній владі, звичайно, доведеться це пояснювати і нашим, і західним захисникам свободи слова. Але "фронтовики", які позиціонуються як права патріотична партія, свої рейтингові бали отримають, особливо якщо зроблять акцент на тому, що тільки вони борються за інформаційну безпеку країни.

А, як максимум, коаліцію почне штормити. Серед політичних партнерів "фронтовиків" обов'язково з'являться захисники тих ЗМІ, які воюють з командою Яценюка. Але оскільки розкол коаліції їй зараз невигідний, як і дострокові вибори парламенту, скоріше за все, ситуація буде використана для кореляції громадської думки - в кращу сторону - щодо дій екс-прем'єра і його соратників, а, заодно, як запобіжника від спроб відправити у відставку членів нинішнього уряду від "НФ". Передусім Арсена Авакова.

Слід враховувати, що викладений масив інформації може бути тільки прелюдією. Можливий варіант, коли восени з'явиться компромат, який затьмарить нинішню "переписку Каутського з Енгельсом". У нас люблять подібні штучки з часів вікопомних "плівок Мельниченка". Цього разу зламали пошту Єгорової, точно так само можуть зламати і інші поштові скриньки, в тому числі українських політиків. І зробить це не "Миротворець" або подібні до нього патріотичні ресурси, а ворог. До такого повороту подій політикам треба бути завжди готовими. Особливо, провладним. Адже зараз вистачає охочих підштовхнути країну до дострокових виборів за допомогою війни компроматів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада