Як Кремль поставив хрест на Савченко

Історія із звільненням "полонянок" Ольги Сворак та Анжеліки Преснякової з "Л-ДНР" стала черговою провальною операцією Кремля
Depo.Влада
28 грудня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Як Кремль поставив хрест на Савченко
Як Кремль поставив хрест на Савченко

Поки у Львові Савченко презентувала свій проект "РУНА" у соцмережах обговорювали питання звільнення двох панянок ватажками "Л-ДНР", які заявили про знак доброї волі special for Надія. Як писав Depo.ua, обидві звільнені жінки є, м’яко кажучи, суперечливими фігурами. 30-річна Ольга Сворак – кореспондент інформаційного ресурсу "Golos-info" з Івано-Франківська, яка незрозуміло, яким чином опинилася на окупованій території, хоча за редакційним завданням мала бути у Києві. 49-річна Анжеліка Преснякова - колишня суддя Апеляційного суду Донецької області, яка також працювала суддею в Новоазовську. Там вона запам’яталася тим, що в 2010 році ухвалила рішення, яким фактично оголосила про невизнання Голодомору як геноциду українського народу.

Утім, головний перл стався вчора, коли у ЗМІ було опубліковано аудіозапис, на якому "керівник департаменту інформаційної політики та зв'язків із громадськістю" адміністрації "голови ДНР" Олени Алексєєвої у розмові з кореспондентом LifeNews прямим текстом заявила, що нічого не знає про цих двох жінок, а рішення про їх подальшу долю ухвалювалося Кремлем без участі терористичних угрупувань. "Я не знаю, хто це. Я зараз з Москвою сварюся. Тому що ці заяви навіть не довели до нашого відома", - говорить Алексєєва.

Поява цього запису – це епічний провал з боку російської системи пропаганди. Виходить, що звільнено за великим рахунком непотрібних нікому жіночок. За великим рахунком, ми отримали невдалу спробу російської пропаганди показати нібито людське обличчя ватажків "Л-ДНР" Плотницького та Захарченка. Ще більш невдалою ця історія видається з огляду на спробу Росії підняти рейтинг Надії Савченко.

Фактично цей запис вчергове дискредитує Савченко, яка останнім часом розповідає про свої "героїчні" спроби звільнити полонених. Але замість реальних військових їй чомусь видали двох незрозумілих панянок, які не потрібні нікому – навіть терористам, які про них толком нічого й не знають.

Все, що робитиме далі Савченко, можна прогнозувати вже зараз. Вона розповідатиме про свої успіхи: мовляв, вона змогла запустити процес видачі полонених. А те, що вся країна побачила, що нормальних людей під неї віддавати не збираються, так це неважливо.

Насправді, можна лише порадіти тому, що в Україні усі російські проекти (і цей з Савченко на чолі, зокрема) на виході стають дефективними. Можна згадати Майдан 3.0, коли люди вийшли на центральну площу Києва, але в результаті все швидко розсмокталося через абсолютне нерозуміння поточної ситуації. Можна згадати й недавній "шатун" під Нацбанком та невдалий вихід Юрій Шухевича до трибуни Верховної Ради з готовим проектом постанови про імпічмент президенту.

Власне, є сподівання, що всі наступи та провокації на Україну у Кремля провалюватимуться й надалі. І на це маються всі підстави: невдалі виконавці провокацій в купі з неліквідними організаторами виявилися не здатними розхитати ситуацію. Увінчують цю піраміду кремлівські куратори, які абсолютно не розуміють ситуацію в Україні і тому, вкладаючи шалені ресурси, отримують більш ніж скромні результати.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада