Чому шоумен Аваков півтора роки терпів "безсоромні очі" даішників

Поїздка голови МВС Арсена Авакова до Миколаївщини з наступним розгоном співробітників ДАІ в чергове показала: Арсен Борисович весь час намагаються гасити пожежу, замість того, щоб системно вирішити ситуацію з реформами в міліції

Чому шоумен Аваков півтора роки терпів "…

Скандальне відео з фіксацією корупційних дій працівників ДАІ на посту ДПС "Коблево" у Миколаївській області одразу ж призвело до бурхливих дій Арсена Авакова. І неважливо, що випадки хабарництва з боку співробітників МВС спостерігаються в усіх регіонах нашої держави. Головне загасити пожежу...

Розуміючи, що він ризикує отримати серйозний іміджевий негатив, Аваков вирішив влаштувати з цієї історії показове шоу, звільнивши не тільки героїв відео, але й усю ДАІ Миколаївської області. "Мені набридло дивитися на безсоромні очі ДАІшників. Увесь склад ДАІ Миколаївської області буде виведено за штат і звільнено з посад. У четвер ви повинні прибути до міліції для визначення порядку атестації. Кожен, хто хоче працювати в новій поліції, - має довести це", - заявив Аваков, прилетівши до Миколаєва разом з охороною у вигляді бійців батальйону "Миротворець".

Картинка вийшла справді красива: розлючений Аваков, сумні "даішники". Все це мало показати серйозність намірів Арсена Борисовича. Тим паче, що Аваков навіть заявив про конкурсний прийом до нової патрульної служби Миколаївщини, який стартує з 27 липня. Однак доводиться констатувати, що оперативна поїздка Авакова виглядала як намагання панічно погасити інформаційну пожежу, викликану корупційним скандалом. Якого могло б і не бути, якщо б пан Аваков все ж таки швидше проводив реальну реформу у МВС. А так ідея з надзвичайно швидким запуском проекту патрульної служби на Миколаївщині явно вигляд експромтом.

Питання одне: чому це робити, реагуючи вже на доконаний корупційний факт? Що заважало Авакову розігнати всю ДАІ без усіляких відео? Замість цього голова МВС до останнього тримався за свого екс-заступника Сергія Чеботаря та в.о. голови ДАІ Олександра Єршова, незважаючи на реальні підозри обох керівників міліції у корупції.

На жаль, про системність у МВС говорити не доводиться. Прогнилу систему Державтоінспекції треба було змінити вже давно, але за півтора роки Аваков спромігся лише на зміни в Києві. І то - ще невідомо, чи запрацює вся ця розпіарена новела.

Заради справедливості варто зазначити, що схожі проблеми спостерігаються і в інших правоохоронних структурах. Зокрема, у Генеральній прокуратурі. Доводиться констатувати, що у низці регіонів повністю збережена кланова горизонталь - прокурор-суддя-міліціонер. При цьому, на рівні районів ця спайка працює настільки ефективно, що фактично це призвело до узурпації усієї влади. І ніхто за півтора роки після Революції Гідності так і не спромігся піти на знищення цього ганебного кола.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"