Все перегралося: Стало відомо, хто із делегації України все-таки поїде на сесію ПАРЄ

Частина депутатів, які увійшли до української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, планують поїхати на осінню сесію ПАРЄ попри єдність думок з цього питання у делегації

Все перегралося: Стало відомо, хто із де…

Про це розповіли кілька членів новоствореної делегації, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Відомо, що у п’ятницю у Верховній раді завершили формування нової делегації України у ПАРЄ, обравши керівництво. Делегацію очолила депутатка від партії "Слуга народу" Єлизавета Ясько. ЇЇ першим заступником обрали Сергія Соболєва з "Батьківщини". 

Однак, сформований перелік членів нашої делегації навмисне не передаватимуть до Асамблеї до початку осінньої сесії, розповіли у ЗМІ кілька членів делегації.

"На рівні політичного рішення 4 фракції прийняли рішення не подавати credentials нової делегації (офіційний документ, що уповноважує депутатів представляти Україну у ПАРЄ)", – підтвердила цю інформацію Єлизавета Ясько.

За правилами ПАРЄ це означає, що до Асамблеї має право поїхати стара делегація, повноваження її членів будуть повноцінно визнаватися у Страсбурзі. Нардепи від Батьківщини, "ЄС" та ОПЗЖ, які були і у складі старої делегації і є також у новій, вже запланували цю поїздку і мають намір брати участь у розгляді окремих питань – тих, що стосуються України.

"Ми маємо їхати і захищати інтереси України, а не лишати ПАРЄ під впливом одних лише росіян. Зокрема, ми зможемо поставити питання Макрону, зможемо висловитися щодо так званих виборів у Криму тощо", – заявив нардеп від політсили "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко.

Ці наміри суперечать заяві голови профільного комітету ВР Богдан Яременко ("Слуга Народу"), який повідомив у суботу, 21 вересня, що делегація України взагалі не поїде на сесію ПАРЄ.

У коментарі "Європейській правді" депутат зазначив, що хтось і депутатів справді може з’явитися у Страсбурзі.

"Хтось з них, не виключено, може поїхати. Але це буде відображенням їх особистої волі, а не волі Верховної ради", – пояснив він.

Цікаво, що до Страсбурга може поїхати також однопартійка Яременка, новообрана депутатка Ясько – але вона не зможе зайти до зали, бо ПАРЄ не визнає її повноваження. Старі депутати пропонують їй приїхати у якості запрошеної.

"Це поки не вирішено, і це є більш технічним питанням. Ми проводимо консультації з іншими країнами і може бути так, що зустрічі будуть під час сесії в Страсбурзі", – пояснила вона.

Нагадаємо, 17 вересня у Верховній Раді сформували новий склад української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook