ВРЮ не побачила порушення присяги у роботі двох суддів, які переслідували "майданівців"

Вища рада юстиції не виявила ознак порушення присяги у діях суддів, які переслідували “майданівців”, - судді Ленінського райсуду Кіровограда Світлани Льон та судді Подільського райсуду Києва Світлани Захарчук
Depo.Влада
29 січня 2016 06:21
ФОТО: depo.ua

На засіданні ВРЮ було з’ясовано, що Льон взимку 2014 року присудила 15 діб адмінарешту активісту місцевого майдану лише на підставі рапортів та міліцейського протоколу, в якому було сказано, що затриманий нецензурно висловлювався, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

При цьому суддя проігнорувала факт відсутності даних від інших свідків, які б підтвердили слова міліціонерів.

Крім того, як було встановлено на сьогоднішньому засіданні, суддя розпочала судове засідання у даній справі вже через 10 хвилин після затримання активіста правоохоронцями.

Що стосується судді Подільського райсуду Захарчук, то було з'ясовано, що вона відмовила учаснику автопробігу до Межигір'я у залученні свідків - працівників міліції, які стверджували, що порушення прав дорожнього руху має місце, однак на підставі рапортів та протоколу цих свідків визнала учасника пробігу до Межигір'я винним у правопорушенні.

Разом з тим голова ВРЮ Ігор Бенедисюк не вважає, що сьогоднішні рішення ВРЮ щодо цих двох суддів означають, що Вища рада юстиції занадто м'яко поводиться з суддями, що переслідували “майданівців”.

“Якщо подивитись на ці два питання, то можна дійти до такого висновку. А якщо поглянути на весь процес, то із 28 висновків тимчасової спецкомісії, 21 висновок Вища рада юстиції підтримала і прийнято рішення рекомендувати звільнити цих суддів за порушення присяги”, - сказав Бенедисюк.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада