У Раді хочуть створили ТСК щодо підвищення тарифів і корупції в уряді

На цьому пленарному тижні Верховна Рада розгляне питання про створення тимчасових спецкомісій щодо тарифоутворення та ситуації із звинуваченнями екс-голови Держфінмоніторингу України Миколи Гордієнка
Depo.Влада
6 квітня 2015 15:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє кореспондент depo.ua, про ці та інші питання йшлося на засіданні погоджувальної ради парламенту.

Зокрема, голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив про початок конституційного процесу,  запущеного президентом України.

Окрім того, він наголосив на необхідності створення плану законодавчого забезпечення діяльності Верховної Ради.

За його словами, план має бути створений до 22 квітня, над яким будуть працюватимуть сім робочих груп.

Окрім того, він повідомив, що у четвер до Києва приїде президент Польщі Броніслав Коморовський, який має виступити в українському парламенті.

У свою чергу,  голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк звернув увагу на проблемну ситуацію з тарифоутворенням та низькою якістю послуг, що надається облгазами. При цьому він звернув увагу на те, що "незроблені кроки для демонополізації галузі".

Також Березюк виступив за ухвалення на цьому тижні законопроекту про тимчасові слідчі комісії.

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко також наполягає на тому, щоб відповідний законопроект був ухвалений вже у вівторок. Також вона заявила про необхідність створення ТСК щодо аналізу тарифів.

"Це, за моїми підрахунками, дасть змогу знизити тарифи для населення вдвічі". - сказала Тимошенко.

Вона додала, що за створення цієї ТСК поставили підписи депутати із "Самопоміч" та Радикальної партії.

Окрім того, Тимошенко виступила за створення ТСК щодо звинувачень уряду в корупції з боку Гордієнка.

"Я переконана, що тільки прозорість і чесніть дасть суспільству знання: або у владі корупція, або корупції не було. І тоді потрібно вибачатись за наклеп", - сказала Тимошенко.

Пропозицію щодо створення ТСК щодо тарифів підтримав  і голова фракції БПП Юрій Луценко, який зазначив, що деякі тарифоутворюючі показники є "неприпустимими".

Також Луценко переконаний, що два комітети: правоохоронної діяльності та питань корупції, повинні розглянути факти звинувачень Гордієнка і доповісти про це.