Війна без правил: британські експерти розповіли про російську армію в Україні

Російська Федерація може незабаром почати новий наступ на українські позиції, особливо на маріупольському напрямку. Причому росіяни не ведуть війну за встановленими у світі правилами
Depo.Влада
11 березня 2015 15:36
ФОТО: depo.ua
Війна без правил: британські експерти розповіли про російську армію в Україні
Війна без правил: британські експерти розповіли про російську армію в Україні

Про це йдеться у звіті британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

Британські аналітики констатують, що російські військові почали брати участь у війні на Сході України 14 липня 2014 року. Цього дня на територію країни увійшли шість розвідувальних команд, а саме: 2-а бригада спецназу, 10-а бригада спецназу, група 45-го гвардійського полку спецназу ПДВ, 173-а окрема гвардійська розвідувальна рота, розвідувальний батальйон 9-ї мотострілецької бригади , розвідувальний батальйон 18-ї мотострілецької бригади.

За даними інституту, з 11 серпня у війні в Україні вже повноцінно брали участь десять російських тактичних угруповань: 17-а мотострілецька бригада, 18-а гвардійська мотострілецька бригада, 21-а мотострілецька бригада, 33-тя (гірська) мотострілецька бригада, 247-й гвардійський десантно-штурмової полк, 247-й гвардійський десантно-штурмової полк, 104-й гвардійський десантно-штурмової полк, 331-й гвардійський полк ПДВ, 137-й гвардійський полк ВДВ, 31-а гвардійська десантно-штурмова бригада, 2-а бригада спецназу.

Станом на весну 2014 року Росія зосередила на кордоні з Україною і в Криму 28 військових частин загальною чисельністю у 90 тис. військових. Станом на середину серпня 2014 року, стверджують дослідники, в Україні перебували від 3500 до 6000 російських військових. Найбільша їхня кількість - 10 тис. - спостерігалася в грудні 2014 року. В останній тиждень лютого 2015 року, згідно з документом, в Україні перебували 9000 військових, але з того часу їхня кількість зросла на 1500 - 2000 осіб.

У Криму наразі перебувають 26 - 28 тис. військових, включаючи 13 тис., які числяться у складі Чорноморського флоту.

Експерти також відзначають, що військові та фінансові ресурси Кремля для підтримки війни в Україні є обмеженими і вже досягли своєї межі.

У документі стверджується, що Росія веде війну в Україні відповідно до так званої доктрини Герасимова - яка презентована начальником російського Генштабу Валерієм Герасимовим у січні 2013 року, яка в грудні 2014 року була включена в російську військову доктрину. У ній описувалася саме «гібридна війна» і зазначалося, що в XXI столітті намітилася тенденція до стирання кордонів між миром та війною, а війни вже не оголошуються офіційно та більше не ведуться за встановленими правилами.

«Є докази, що російські військові присутні в Східній Україні - не тільки в якості командування або управління військовою технікою, а й у якості когерентних військових формувань. Ці сили, дислоковані в Україні, на кордоні та в Криму, складають серйозну і пряму загрозу Україні», - відзначають дослідники у своєму висновку, додаючи, що кількість російських військових, приблизно дорівнює числу всіх військових, які є в розпорядженні Києва.

Головним стратегічним завданням російських військових формувань в документі називається підтримка самопроголошених республік на Сході України.

Як повідомляв depo.ua, на українському Донбасі, за даними США, зараз діють приблизно 12 тисяч російських військових.