Волкер: "Л/ДНР" не місце в переговорах щодо миротворців на Донбасі

Контрольованим Росією бойовикам не місце в процесі узгодження розгортання миротворчої місії на Донбасі

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер, передає Depo.ua з посиланням на Hromadske.

Зокрема, дипломат відкинув можливість залученнях бойовиків та самопроголошених організацій "ДНР" та "ЛНР" до процесу погодження щодо розміщення миротворчої місії на Донбасі.

"Гадаю, щодо цього питання все вирішено: Мінські угоди - між Росією, Україною та ОБСЄ. Ідея полягає в тому, аби відновити контроль України над цими територіями, провести там вибори. Тому так званим "республікам" тут не місце", - наголосив Волкер.

Також, говорячи про умови початку роботи миротворчої місії ООН на Донбасі, дипломат зауважив, що усе починається з політичної волі.

"У Мінську є усі необхідні складові. Його просто не виконують. Це питання політичної волі, яке зумовлене відсутністю довіри. Ми сподіваємося створити цю політичну волю", - заявив Волкер.

"Ми працюємо над концепцією резолюції миротворчої місії ООН. Якщо її буде схвалено, то за неї проголосують і Росія, і Україна, бо обидві зараз є членами Радбезу. Тож це буде інша ситуація", - заявив спецпредставник США.

Водночас він підкреслив, що ще зарано говорити про те, які країни готові приєднатися до формування миротворчої місії.

"Ми досі не дійшли згоди щодо конкретного мандату місії. Саме тут мусимо домовитися. Якщо це станеться, тоді вже почнемо говорити про учасників і про чисельність, тому що оцінити кількість і природу самої місії можна буде лише після того, як буде згода щодо її мандату", - додав Волкер.

Також він заявив, що Росія має вивести свої війська з Донбасу перед розміщенням миротворчої місії ООН

Нагадаємо, 5 вересня Путін заявив, що внесе в Раду Безпеки ООН резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Згодом, під час Генасамблеї ООН, президент України Петро Порошенко озвучив головну умову України щодо введення миротворців. Вона передбачає, що мандат місії має розповсюджуватися на всю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон. За словами президента, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі.

НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme