Володимир Фесенко: Формуючи список, Тігіпко зробив акцент на професіоналах

Партія «Сильна Україна» веде в парламент людей, здатних повноцінно представляти інтереси індустріальних регіонів країни на основі програми економічного патріотизму. Таку думку висловив глава Центру політичних досліджень «Пента», політолог Володимир Фесенко
Depo.Влада
16 вересня 2014 10:31
ФОТО: depo.ua
Володимир Фесенко: Формуючи список, Тігіпко зробив акцент на професіоналах
Володимир Фесенко: Формуючи список, Тігіпко зробив акцент на професіоналах

За його словами, при формуванні списку зроблений акцент не на ідеологічних факторах, а на професіоналізмі людей, здатних проводити реформи. Зокрема, про це свідчить і поява на другому місці в списку колишнього першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського.

«Сергій Тігіпко та Валерій Хорошковський по ідеології, по світогляду є однодумцями, прихильниками економічних реформ, які вони намагалися здійснювати в попередньому уряді, прихильниками європейської інтеграції. І обидва зрештою опинилися в конфлікті з колишнім прем'єром Азаровим», - нагадав політолог.

Також він також підкреслив, що при формуванні списку «Сильної України» Сергій Тігіпко зміг уникнути залежності від великих олігархів. Крім того, за його словами, поява в списку таких людей, як глави інвестбанку Concorde Capital Ігоря Мазепи, свідчить про готовність взаємодіяти з прогресивною частиною українського бізнесу. «Мазепа - відомий інвестиційний банкір, людина якого поважають в різних політичних таборах», - зазначив В. Фесенко.

На його думку, наявність у списку великої кількості представників індустріальних регіонів відповідає програмним постулатам, які задекларувала партія. «Там багато людей, які працювали з ним, його партійна команда, і там є представники різних регіонів країни. Враховуючи, що в східних і південних регіонах зосереджений індустріальний потенціал країни, «Сильна Україна» буде представляти не тільки культурні, ідеологічні, політичні інтереси цих регіонів, а й інтереси та індустріальних підприємств», - упевнений В. Фесенко.

Політолог також зазначив, що Тігіпко був і залишається прийнятним варіантом для частини старих еліт, які не можуть адаптуватися після Майдану, але хочуть залишитися в українській політиці. «Тігіпко - конструктивний, неконфліктний. У цьому він прийнятний варіант для індустріальних еліт Сходу і Півдня України. Він може бути виразником і захисником їх інтересів в постреволюційних умовах», - вважає політолог.

«З одного боку, є люди з політичним досвідом і ніяк не пов'язані з минулою владою. Для них Тігіпко - міст у майбутнє. З іншого боку, індустріальні еліти хочуть, щоб Тігіпко захищав їх інтереси в парламенті», - резюмував експерт.