В ОП вважають, що ескалації не буде: Чому Хомчак виступив проти загонів тероборони

Заява голови МВС Арсена Авакова про те, що в Україні необхідно створювати тероборону, зʼявилась у відповідь на заяву начальника Генштабу Хомчака про те, що не слід створювати загони територіальної оборони, аби "не розганяти паніку"

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»

Таку думку директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко висловив в інтерв'ю "Діловій столиці", передає Depo.ua. Він вважає, що саме такі загони і треба терміново створювати, ухваливши нормальний закон про територіальну оборону, в кожному населеному пункті.

"Проблема з теробороною протягом останніх 5 років зводилась до двох проблем в законодавстві. По-перше, є низка громадських організацій, які хочуть під себе підімʼяти тероборону, мати свої військові загони. Друга проблема полягає в тому, що зброя буде на руках у людей – цього дуже боялась і попередня влада, і нинішня, - зазначає Денисенко. - Зараз у нас вже немає вибору — слід ухвалювати законопроект, в якому теробороною займатимуться не громадські організації, а це буде окремий підрозділ Збройних сил під Генштабом. Люди мають мати зброю і кожен має чітко розуміти, що він має робити в своєму населеному пункті, куди він має прийти у випадку нападу на Україну тощо".

На питання, чому Хомчак робить такі заяви, Денисенко висловив думку, що в ОП впродовж останніх двох тижнів вважають, нібито на Донбасі очікується мінімальна ескалація. 

"При цьому Зеленський з одного боку офіційно заявляє: "дайте нам допомогу", і а з іншої каже, що "ніякої масштабної війни не буде, не переживайте". Так ми реальну допомогу не отримаємо. До того ж, аналітики кажуть, що існує, хоч і невелика, вірогідність повномасштабної агресії. Про це вже прямим текстом Україні говорять і наші партнери, тож позиція України викликає здивування. Погляньте, що відбувається у нас на фронті: ми не посилюємо позиції, не будуємо фортифікаційні споруди, натомість досі вдаємо, що діє перемирʼя і тому наші снайпери не працюють, дрони не літають, а на слушні зауваження експертів від влади ми чуємо одну відповідь: влада краще знає. Це бажання вірити в те, що "все само собою розсмокчеться", - зауважує він.

Зараз, на думку Денисенка, градус настільки високо піднятий, що найменша дурниця може призвести до ескалації конфлікту. "При цьому наша позиція " не створювати умов для провокацій" є дуже безглуздою, адже всі війни ХХ ст починались із того, що одна сторона говорила про недопущення провокацій, а інша ці провокації здійснювала за будь-яких обставин. Путін вже не може відступити — йому потрібна хоч невелика, але перемога. Питання у тому, що може стати для нього такою перемогою і що нам з цього приводу робити. Адже щойно почнеться ескалація, як буде підніматись питання поступок РФ. Зеленський на всіх зустрічах останнім часом говорить: "візьміть нас в НАТО". Мене турбує те, що коли почнуться бойові дії, він скаже "бачите, нас не взяли в НАТО, тому ми змушені піти на поступки агресору", - додає експерт.

Нагадаємо, днями головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак закликав місцеву владу "перестати нагнітати істерію та розбурхувати панічні настрої у суспільстві". "Звертаю увагу, що не варто зміщувати акценти створенням невизначених законом воєнізованих формувань. Адже подібна не скоординована діяльність може бути спекулятивно використана російською пропагандистською машиною для інформаційного підтвердження їхніх маніпулятивних та брехливих тверджень щодо ситуації в Україні", – заявив він.

Раніше, 15 квітня, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив сформувати загін добровольців, який може відправитися до східних кордонів України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme