Візи для Москви: Що робити з 51% антивізових "росієлюбів"

Запровадження візового режиму з Росією необхідно проводити за тією ж технологією, як і з відключенням російських соцмереж. Швидко і рішуче

Візи для Москви: Що робити з 51% антивіз…

Для того, щоб відносно безболісно поставити крапку в питанні введення візового режиму з Росією, владі, схоже, доведеться йти на кардинальні заходи. Тим паче, що зараз у ЗМІ хтось (і можна здогадатися, хто) акуратно запускає антивізову інформаційну хвилю, розганяючи результати соцопитування, згідно з яким більше половини українців нібито виступають проти запровадження віз з нашими сусідами.

Так, відповідно до даних опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, 51,4% респондентів в Україні не підтримують запровадження візового режиму з Росією. Водночас підтримують цю ідею 32,9% опитуваних громадян. Не змогли визначитись 15,7% респондентів. Очікувано, найменша підтримка зафіксована на південному сході України, і особливо на півдні, де лише 14% готові до візового режиму з Росією.

Вочевидь, для зміни ставлення населення необхідна інформаційна кампанія, суть якої - пояснити, що візи з РФ – це питання національної безпеки країни. Інакше кажучи, якщо ми не можемо повністю перекрити кордон, то повинні запровадити заходи жорсткої фільтрації.

Як вже писав Depo.ua, це, по-перше, радикально скоротить кількість "човникових" мігрантів з Росії, які регулярно приїздять в Україну. Відсутність в Росії системи масової видачі біопаспортів стане таким собі природнім блокіратором. По-друге, наші силові органи зможуть отримати якісну базу по цих "пасажирах" і відтак зупинятимуть на кордоні неблагонадійних. Не кажучи вже про отримання бази українських гастарбайтерів, які їздять до Росії, а потім, як показує історія, дехто з них бере участь у провокаціях, влаштованих Кремлем.

Та чи спрацюють ці аргументи для тих умовних "51 відсотків" противників введення візового режиму? Адже серед них є не лише зазомбована "вата", але й ті, в кого на Росії живуть родичі. І перебити цей фактор надзвичайно важко. Та й війна з Росією існує далеко не для всіх. Багатьом власникам українських паспортів, за великим рахунком, абсолютно фіолетово, що відбувається на Донбасі. Не спрацьовують і аргументи про те, що в Україні в тилу діють диверсанти. Не в останню чергу, виною цьому є серйозне розчарування у владі.

Чим довше триватимуть розмови навколо віз з РФ, тим більше шансів, що тему забалакають. З огляду на це, найкращим варіантом видається запровадження візового режиму (у тій або іншій формі) з Росією. Власне, так, як це було зроблено з блокуванням російських соцмереж. Тоді вистачило одного-єдиного рішення РНБО – і все.

Тут треба робити так само. А вже постфактум реагувати на політиків й експертів, які волатимуть про "родинні зв'язки" та "історичну пам'ять двох народів". Якщо влада продемонструє жорстку політичну волю, ці волання швидко зійдуть нанівець...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme