Візит Блінкена в Україну: Яких цілей не вдалося досягти Офісу Зеленського у переговорах з американцями

До України 6 травня вперше з візитом завітав високопоставлений представник адміністрації президента США Джо Байдена – держсекретар Ентоні Блінкен

Журналіст стрічки новин
Візит Блінкена в Україну: Яких цілей не…
Фото: Офіс президента

Про це йдеться у доповіді Українського інституту майбутнього щодо сценаріїв розвитку українсько-американських відносин після візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена, передає Depo.ua.

Згідно з оцінкою експертів, графік візиту, Блінкена і прес-конференція після переговорів із президентом Володимиром Зеленським, дозволяють стверджувати, що для української сторони результати, найімовірніше, негативні.

На думку УІМ, це прослідковувалося у тому, що Зеленський вийшовши до журналістів, був явно розгублений, тоді як американці, навпаки, демонстрували впевненість у своїх силах. Також було помітно, що з приводу українських питань більше конкретики звучало з вуст американського чиновника.

"Президент України губився в словах, намагався обмежитися загальними фразами і ухилявся від прямих запитань журналістів (як, наприклад, щодо НАК "Нафтогаз"). На цьому тлі симптоматично виглядала фраза Зеленського про те, що американські колеги прекрасно інформовані про ситуацію в Україні, і цей факт є як плюсом, так і мінусом", – повідомили експерти.

В УІМ проаналізували результати зустрічі й виділили ті цілі, які Офісу президенту не вдалося досягнути. Йдеться, зокрема про те, що ОП не зміг вийти із "зони токсичності", адже дії української влади є незрозумілими і нелогічними з точки зору США.

"До того ж для Вашингтона критично важливим є збереження контролю над процесами в НАБУ, САП, НАЗК і в процесі судової реформи. Зміна керівників у державних корпораціях так само викликала негативну реакцію. Оточення президента Зеленського на цьому етапі не створило про себе враження єдиної передбачуваної команди", – повідомляють експерти.

Водночас, на думку фахівців УІМ, єдиним плюсом, який трапився "на тлі" зустрічі, стала новина про перенесення прем'єри фільму-розслідування Bellingcat на кінець літа-осінь 2021 року.

Офісу Зеленського лише частково вдалося збільшити підтримку з боку США і отримати так звану "парасольку безпеки".

"Ентоні Блінкен підтвердив намір Сполучених Штатів і далі підтримувати Україну. Політична "парасолька безпеки" є. Але це, швидше, не заслуга офіційного Києва, а частина політики США щодо стримування Російської Федерації", – переконані експерти.

Також, на думку УІМ, з точки зору військової допомоги, то провалів в обсягах не буде.

"Навіть навпаки, можна очікувати поступового збільшення масштабів співробітництва. Але не буде (поки що) і проривів – всі нові програми залежатимуть від перебігу внутрішньополітичних процесів в Україні", – пояснюють експерти.

Не вдалося Україні отримати і підтримку у спробі сформувати новий баланс сил в економіці. Під час конференції представники американської делегації не приховували свого роздратування кадровою політикою української влади і темпами антикорупційної і судової реформ. 

Але Офісу президента вдалося частково залучити Вашингтон в переговорні майданчики з українських питань. Відомо, що Блінкен погодився з можливістю участі США в "Кримській платформі".

"Однак стиль відповіді, дипломатичний відхід від теми особистої зустрічі Зеленського і Байдена (відсилання до проблеми COVID-19) і нечітке формулювання ступеня участі, говорять про те, що це, швидше, попередня обіцянка, ніж гарантія. У питаннях Донбасу та загрози з боку РФ пролунав сигнал, що США і далі підтримуватимуть Україну, але поки в межах існуючих форматів. І не мають наміру входити через українські події в силове протистояння з РФ", – зазначили експерти.

Нагадаємо, що держсекретар США Ентоні Блінкен перебував з візитом в Україні 6-7 травня. В українському МЗС повідомили, що посилення взаємодії між Україною та США як демократичними союзниками в регіоні Центральної Європи та Чорного моря значною мірою сприяє безпеці та процвітанню обох держав та євроатлантичного регіону в цілому.

Читайте також: Зрозуміти, чим дихає Зеленський: Як зміняться відносини України і США після візиту Блінкена

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme