Військові показали в дії перший український газовий міномет (ВІДЕО, ФОТО)

Військові продемонстрували в роботі новий газодетонационный танковий міномет, розроблений українськими фахівцями з Харкова

Революційність цієї технології полягає в тому, що під час вибуху газів зброю не залишає після себе продукти згоряння і гільзи, а снаряд вражає свою мету з тією ж ефективністю, що і порохові аналоги, передає Depo.ua  з посиланням на програму "Техніка війни", опубліковану на YouTube.

Розробка з'явилася після вивчення досвіду бойових дій на Сході України. Специфіка виконання бойових завдань часто була пов'язана з веденням бойових дій в міських умовах або на ближніх дистанціях.  А це викликає необхідність встановлення на бронетехніку сучасних засобів вогневого ураження ближнього бою, пише "Военный информатор".

Наразі не створено пристроїв для метання боєприпасів, які могли б повноцінно замінити артилерію і в яких застосовуються порохові метальні заряди. Разом з тим наявні недоліки порохових зарядів у вигляді обмеженого терміну зберігання та сильної залежності від температурних умов зумовлюють необхідність пошуку альтернативних джерел метання.

Також недоліками артилерійських систем, в яких використовуються боєприпаси на основі порохових зарядів, є наявність помітного спалаху на зрізі ствола при пострілі і виділення у внутрішній простір бронемашин і танків значної кількості токсичних порохових газів при перезарядці боєприпасів після пострілу. Наявність водню і чадного газу в продуктах згоряння призводить до їх догорання в зовнішньому середовищі після пострілу з виникненням явища спалаху.

Особливо небезпечним є отруєння чадним газом. Цей газ є безбарвним, не має запаху і смаку. Вдихання повітря з незначним вмістом чадного газу протягом певного часу може призвести до пошкодження головного мозку.

На відміну від порохових зарядів, в результаті згоряння стехиомеричних або збіднених газових горючих сумішей формування сильно небезпечних продуктів практично не відбувається.

Особливість детонаційного згоряння полягає в тому, що швидкість детонації залежить тільки від початкового термодинамічного стану і складу реагує горючої газової суміші.

Військові показали в дії перший український газовий міномет (ВІДЕО, ФОТО) - фото 1

При газодетонацийному пострілі повний цикл включає наступні операції:

-          розміщення снаряда в стволі;

-          імпульсне заповнення метальної камери горючої газової суміші,

-          пряме ініціювання детонації;

-          прискорення снаряду.

Подібні системи можуть використовуватися для оснащення основних бойових танків і вражати живу силу на полі бою, як на лінії вогню, так і в закритих позиціях. Як елементи ураження можливе використання цілого ряду боєприпасів різного призначення, в тому числі і об'ємно-детонувальні та осколково-фугасні снаряди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme