Війна все спише? Як Трухін хоче повернути собі Полтавщину

Повномасштабна війна рф проти України не дозволила розставити всі крапки над "і" у скандальній історії з ДТП нардепа та колишнього голови полтавської облорганізації партії "Слуга народу" Олександра Трухіна та його партнера по бізнесу і політики Фахраддіна Мухтарова, який очолював фракцію СН у Полтавській облраді

Журналіст відділу новин
Війна все спише? Як Трухін хоче повернут…
ДТП з Трухіним

Сьогодні, коли вся увага прикута до більш важливих речей, ніж життя скандальних політиків, ті продовжують тихо робити свої справи, розраховуючи, що "війна все спише", а потім можна буде повернути весь втрачений вплив. Скажімо, знову взяти під контроль "Слугу народу" на Полтавщині.

 

Нагадаємо, що скандальна ДТП із нардепом Олександром Трухіним сталася 23 серпня 2021 року. Тоді автомобіль "Ауді" зіткнувся ще із двома авто. Внаслідок зіткнення постраждали шестеро людей. Із самого початку була обґрунтована підозра, що за кермом "Ауді" був Трухін, і на момент ДТП він був нетверезий.

Картина стала набагато яснішою, коли у лютому 2022 року "Українською правдою" було оприлюднено відео з місця ДТП, зняте нагрудною камерою поліцейського. На цьому відео видно, як Трухін намагався втекти з місця пригоди, натякав на хабар поліцейським і обіцяв "вирішити всі питання" з главою МВС. При цьому Трухін на відео виглядає не зовсім тверезим, а Мухтарова, який отримав у ДТП травми, називає своїм "кентом", який "претензій не має".

Після оприлюднення відео спалахнув великий політичний скандал. Трухіна зняли з посади голови Полтавської облорганізації "Слуги народу". Втім, депутатський мандат він так і не склав, більше того, залишився членом фракції СН і продовжує стверджувати, що не перебував за кермом. Провадження по цьому ДТП розслідує ДБР, але після початку війни розслідування виявилося за фактом зупиненим.

 

У всякому разі, наприкінці квітня директор ДБР Олексій Сухачов в одному з інтерв'ю зізнався, що після початку бойових дій розслідування низки довоєнних кримінальних проваджень було призупинено. Що ж стосується конкретно справи Трухіна, то щодо неї, як заявив директор ГБР, — "без істотних змін". Це має додати оптимізму як Трухіну, так і Мухтарову.

 

Останній хоч публічно і відхрестився від "кента" Трухіна після ДТП, заявивши, що він не буде більше мати з ним нічого спільного, але бізнес-зв'язки Мухтарова з Трухіним давні та міцні, І відмовлятися від них Мухтаров не збирається. Більше того, подейкують, що їхній політичний тандем існує і процвітає. Після оприлюднення відео з місця скандальної ДТП Мухтарова було знято з посади голови фракції "Слуги народу" у Полтавській облраді. Мухтаров, ймовірно, вирішив залягти на дно доти, доки скандал із ДТП не забудеться. А війна, що почалася, лише допомагає йому пересидіти складні часи. Особливо якщо більшість часу провести за кордоном.

 

Варто зазначити, що відхід Трухіна та Мухтарова від керівництва "Слугою народу" на Полтавщині зробив політичну ситуацію в області як мінімум конструктивнішою та здоровішою. У всякому разі, політичних скандалів усередині партії влади більше не спостерігається, а більшість народних депутатів від Полтавщини та депутатів облради від СН сконцентровані на необхідних саме у такий час питаннях. Йдеться про допомогу ЗСУ, гуманітарну допомогу населенню, питання підтримки критичної інфраструктури та допомогу тим областям, де йдуть бойові дії.

 

Так, нардеп Олексій Устенко, який замість Трухіна очолив облорганізацію партії "Слуга народу", допомагає лікарні в Лубнах та госпіталю в Полтаві, організовує збір коштів для ЗСУ, допомагає гуманітарному штабу та ін. Його колега Анастасія Ляшенко допомагає дітям вимушених переселенців та організує роздачу продуктових наборів нужденним. Депутат облради Олег Хардін виробляє та розповсюджує речі з патріотичними принтами, гроші від продажу яких йдуть ЗСУ. Наталія Сухоніс допомагає пенсіонерам, усиновленим дітям та територіальній обороні. Загалом, йде щоденна робота, в якій кожен намагається зробити свій внесок у спільну справу майбутньої перемоги. А ось Трухін і Мухтаров у громадській площині майже непомітні.

 

При цьому важливо розуміти, що зв'язок Трухін-Мухтаров нікуди не подівся і зберігається досі. Про те, наскільки пов'язані між собою Трухін та Мухтаров, свідчить хоча б той факт, що перед тим самим ДТП, за даними розслідування програми "Гроші", вони обідали у ресторані "Каспій", який належить Мухтарову. Більше того, автомобіль "Ауді", за кермом якого, швидше за все, у момент ДТП перебував Трухін, належить не йому, а агрокомпанії СВК "Андріївський". Засновником цієї компанії в реєстрах значиться саме Мухтаров, а серед колишніх бенефіціарів Микола та Наталія Трухіни – батьки скандального нардепа.

Сьогодні, коли всі зайняті опором агресору та взаємодопомогою у найважчих умовах війни, Мухтаров та Трухін сконцентровані на власних бізнес-проектах. При цьому сьогоднішня їхня тиха діяльність може дати фінансову основу для того, щоб після війни спробувати повернути втрачений вплив в облраді та контроль за місцевою організацією "Слуги народу". Від амбіцій знову "кермувати" на Полтавщині Трухін відмовлятися явно не збирається.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme