Вітренко виступив з офіційною позицією на захист мільйонної премії

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що чим більше бізнесмени заробляють для держкомпаній, тим більші мають отримувати зарплати, включно з преміями

Про це Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Майже тиждень тому, минулої середи, я звернувся до голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва із заявою щодо невиконання "Нафтогазом" трудових контрактів та порушення трудового законодавства. На жаль, ці порушення дотепер не були виправлені, і, як про це було попереджено у заяві, відсьогодні я вимушений на це реагувати. Тут же поясню, чому це питання НЕ грошей, а ПРИНЦИПІВ", – написав Вітренко.

Він перерахував ці принципи:

🔹Якщо компанія уклала трудовий договір з працівником, вона має його виконувати. Рішення Наглядової ради, лист прем’єр-міністра, можливі непрозорі домовленості між владою та керівником компанії мають меншу юридичну силу ніж підписаний трудовий контракт і Кодекс законів про працю.

🔹 Якщо уряд має сумніви щодо справедливості заробітної плати в державних компаніях, то він має це питання з’ясовувати з тими, хто ці зарплати встановлював. На це у нього було достатньо часу і повноважень. Затримати виплату зарплати — це не вирішити проблему, а приховати її.

🔹Суспільство має знати, наскільки справедливими були премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Враховуючи резонанс, який спричинило це питання, Уряд або призначена ним Наглядова рада компанії мали б пояснити людям, яким був вклад у цю перемогу конкретних працівників компанії. Якщо це не робиться, то виникає підозра, що окремі посадові особи хочуть паразитувати на досягненнях інших.

🔹Високопосадовці спеціально скидають докупи всі питання щодо зарплат в державному секторі — щоб приховати свою невідповідність займаній посаді.

"Зарплати бізнесменів, роботою яких є максимізація прибутків для держкомпаній, причому, коли ці прибутки НЕ залежать від підвищення тарифів українцям, мають передусім залежати від фінансового результату, який вони забезпечують. І вони не мають обмежуватися — чим більше вони таким чином заробляють для держкомпаній, тим більші мають отримувати зарплати, включно з преміями", – вважає Вітренко.

Він додав, що влада має передусім думати, як мотивувати людей ефективно працювати і створювати можливості для того, щоб люди більше заробляли.

"Держава і так отримує левову частку від доходів громадян та компаній, особливо державних компаній. Забирати чесно зароблене і "ділити" заради "народної" підтримки, замість того, щоб підвищувати рівень життя людей за рахунок проведення успішних європейських реформ — ми це вже проходили у 20х — 30х роках минулого століття за совєцької влади і ми маємо пам’ятати, до чого це веде. Штучно створений і постійно роздмухуваний "скандал" з преміями — це свідомі дії тих, хто хоче не боротися, а капітулювати, і повернутися до часів, коли Україну грабували васали Кремля", – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, у 2018 році наглядова рада "Нафтогазу" вирішила передати на премії 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд). Тоді виплатили першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідала 1% від обсягу виграшу, визнаного у фінансовій звітності "Нафтогазу" за 2017 рік.

Гроші отримав 41 співробітник компанії з числа тих, хто прямо або опосередковано зробив значний внесок у досягнення цього результату. Зокрема, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв отримав $7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко – $6 млн.

Решту премії мали виплатити після стягнення з "Газпрому" залишку виграшу. Тоді він становив $2,6 млрд.

Гроші вдалося отримати тільки наприкінці 2019 року. За рахунок штрафних санкцій сума зросла до $2,9 млрд, відповідно топменеджери отримають близько $29 млн (близько 700 млн гривень). 

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що за п'ять останніх років НАК "Нафтогаз України" сильно змінився, однак питання щодо продовження контракту з Андрієм Коболєвим – відкрите. 

4 лютого стало відомо, що Кабінет міністрів попросив наглядову раду "Нафтогазу" призупинити виплату премій топменеджменту компанії за перемогу в Стокгольмському суді над "Газпромом". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme