Вітренко анонсував активну боротьбу проти "Північного потоку-2"

Новопризначений очільник НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що компанія використовуватиме усі можливості, аби завадити добудові російського трубопроводу "Північний потік-2"

Журналіст відділу новин
Вітренко анонсував активну боротьбу прот…
Фото: Нафтогаз / Facebook

Таку заяву він зробив під час прес-конференції 30 квітня, інформує Depo.ua

На думку глави НАК, Україні потрібно і надалі співпрацювати з США у питанні боротьби з "Північним потоком-2", адже їхні санкції заважають добудові газопроводу.

"Ще ми будемо продовжувати роботу – якраз зараз відкриваються нові можливості у Німеччині, пов'язані з тим, що очікуються найближчим часом вибори (до Бундестагу, – ред.). Можлива навіть кардинальна зміна влади. Можливе посилення ролі Зелених у Німеччині", – повідомив Вітренко.

Він додав, що раніше мав зустріч з представниками фракції Зелених, й вони запевняли, що виступатимуть проти газопроводу.

"І ми будемо активно працювати, активно боротися проти закінчення будівництва "Північного потоку-2". Як за допомогою наших партнерів у США, так і намагатимемося робити знову це у Німеччині", – підсумував посадовець.

Що відомо про газопровід "Північний потік-2"

"Північний потік-2" – це проект розширення газогону "Північний потік" довжиною 1 234 км. Він має на меті з'єднати Німеччину та Росію через Балтійське море. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції. Так, 19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

А 24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", попри накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні 2020 року. 

Нагадаємо, 15 квітня на Росії похвалились, що планують запустити "Північний потік-2" вже влітку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme