Вищий адмінсуд відмовився зобов'язати Порошенка оголосити воєнний стан

Вищий адміністративний суд України відмовився зобов'язати президента України Петра Порошенка невідкладно внести до Верховної Ради подання про оголошення воєнного стану в Україні
Depo.Влада
12 серпня 2015 11:39
ФОТО: depo.ua


Про це повідомив юрист Олег Швець, який позивався до президента з відповідною вимогою, передає depo.ua з посиланням на DT.UA.

Також суд відмовився визнати протиправною бездіяльність президента щодо прийняття рішення про введення воєнного стану.

Крім того, Швець вимагав визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради України щодо розгляду питання про ініціювання конституційної процедури імпічменту президента, оскільки, на думку юриста, президент не зміг належним чином організувати оборону України.

Тому Швець вимагав від суду зобов'язати Верховну Раду України невідкладно розглянути питання про ініціювання процедури імпічменту.

У постанові суду, датованій 6 серпня, зазначено, що судом "було належним чином досліджено всі обставини справи", проте у задоволенні позову юристу було відмовлено.

Постанова може бути переглянута Верховним Судом України.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко неодноразово заявляв про свої наміри ввести в Україні воєнний стан у разі загострення ситуації на Сході України, проте з кожним загостренням і наступом бойовиків це рішення не ухвалювалось.

11 червня в Україні набув чинності новий закон про правовий режим воєнного стану. Президент України Петро Порошенко підписав закон 8 червня. Раніше, 12 травня, закон був прийнятий у Верховній Раді 254 депутатами.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua