Вища рада правосуддя "спускає на гальмах" справу судді-хабарниці?

Вища рада правосуддя може дозволити судді господарського суду міста Києва Аллі Пригуновій уникнути від відповідальності за корупційні злочини, в яких її звинувачує Генеральна прокуратура
Depo.Влада
27 жовтня 2016 11:08
ФОТО: depo.ua

Такий висновок можна зробити з результатів засідання ВСП 26 жовтня, а також з матеріалу видання "Коментарі" "Як у Юрія Луценка створюють видимість розслідування резонансних справ", передає Depo.ua.

Вища рада правосуддя відклала рішення про подальше відсторонення від посади судді Алли Пригунової, незважаючи на те, що Генпрокуратура проводить розслідування проти неї, підозрюючи її в отриманні неправомірної вигоди. Йдеться про ч.3 ст. 369, ч.2 ст.190, ч.1 ст.364, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 368 КК України. За версією слідства, суддя Пригунова заробила $7 тис. за винесення Господарським судом Києва потрібних рішень на користь одного з учасників судового процесу в земельному спорі.

Раніше Вища кваліфкомісія суддів, у якої були дисциплінарні повноваження суддів, за клопотанням Генпрокуратури неодноразово продовжувала відсторонення від посади судді Пригунової. Однак факт відкладення остаточного рішення ВРП в середу, 26 жовтня може свідчити про те, що Рада може змінити цю практику.

За даними учасників засідання, під час слухань Алла Пригунова не аргументувала, чому три звинувачення проти неї, заявлені Генпрокуратурою, є неправомірними, а лише звинувачувала в своєму становищі суддю Вищого госпсуду України Артура Ємельянова, у справі якого вона проходить як заявник. Члени ВРП радилися близько 40 хвилин після виступу Пригунової і при цьому вирішили відкласти винесення рішення.

Якщо йти за логікою авторів матеріалу "Як у Юрія Луценка створюють видимість розслідування резонансних справ", подальше зятягування з рішенням Вищої ради правосуддя, або ж відмова продовжити відсторонення від посади цілком може стати сигналом для слідства про готовність  Пригунової співпрацювати з ГПУ у справі проти Ємельянова.

Адже саме Алла Пригунова була заявником у справі Ємельянова, саме з її подачі Генпрокуратура почала розкручувати цю справу. Зараз ми бачимо, що Вища рада правосуддя "спускає на гальмах" її справу, щоб у ГПУ з'явився "правильний свідок", на свідченнях якого буде вибудовуватися справа Ємельянова.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада