Навіщо Ляшко насправді блокує трибуну парламенту

"Радикали" зранку заблокували трибуну ВР, вимагають зниження тарифів на газ. На думку експертів, народ тут ні до чого, справа у низькому рейтингу Ляшка, який терміново треба піднімати

Політичний оглядач
Навіщо Ляшко насправді блокує трибуну па…

Олег Ляшко і його колеги блокують парламентську трибуну з нібито справедливою вимогою – знизити тарифи на газ для населення. Дуже багатьом це сподобається. Лідер фракції в оточенні "радикалів" зачитує скарги виборців, називає астрономічні суми у платіжках, запевняє, що за своїм матеріальним становищем люди нездатні заплатити. Виглядає ефектно, якщо не враховувати два важливих моменти: перший – передвиборча кампанія, другий – сесія парламенту у період передвиборчої кампанії. Сказати, що вона буде надскладною, враховуючи піар і популізм, який звучить звідусіль, це нічого не сказати. Спікер ВР Андрій Парубій окреслив головні завдання нардепів у найближчі місяці, однак, судячи з настрою, який вже в перший пленарний день задав Ляшко, існує значний ризик, що сесійна зала і парламентська трибуна стануть виключно майданчиками для передвиборчої реклами. Хоча Парубій і пообіцяв боротися з агітаторами. І тема газу обрана невипадково - вона дає змогу відщипнути частину електорату у Тимошенко.

Втім, повернемося до Ляшка. Окрім тарифів, до чого парламент стосунку не має, він вимагає відставки керівництва "Нафтогазу" - після скандалів із зарплатами і преміями Андрія Коболєва і його співробітників ця вимога також підтримується значною частиною виборців, однак "радикали" блокують трибуну Ради, а не влаштовують пікети під "Нафтогазом", і справедливого, на його думку, нарахування субсидій. Тут знову ж таки елементарна, але дієва маніпуляція, розрахована на ту частину електорату, яка вважає себе ображеною через позбавлення субсидій. Отже, з точки зору політтехнологій Ляшко діє грамотно, адже його піар достукається до мізків сотень тисяч виборців. Єдина проблема – є ще інша частина виборців, їх також багато, яка розуміє – все, що кажуть або роблять політики, а особливо кандидати в президенти, в період передвиборчих перегонів, має лише одну мету – підняти власний рейтинг.

А з ним, як показують останні соціологічні опитування, у Ляшка справи погані. Нагадаємо, за даними січневого опитування групи "Рейтинг" у нього 7%, головний "радикал" поступається не лише трійці лідерів (В.Зеленський, Ю.Тимошенко, П.Порошенко), а й Юрію Бойко та Анатолію Гриценку. У спільному опитуванні Центру Разумкова, КМІС і компанії "Соціс" результати Ляшка ще гірші: він також шостий, але серед усіх опитаних за нього віддали б голоси 4,6%, серед тих, хто точно піде на вибори, 5%, серед тих, хто піде і точно визначився, 6,7%.

Останнє за часом опитування від Центру "Соціальний моніторинг", "Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка", компанії "Інфо Сапієнс" та соціологічної групи "Рейтинг" дає Ляшку шосте місце з 6,5% підтримки. Якщо сумувати всі три опитування, то повторення результату 2014 року, коли Олег Валерійович посів третє місце з 8,32%, залишається на межі фантастики. І з цією рейтинговою бідою Ляшку щось треба робити. Поки ще соцопитування переважно дають "радикалам" перспективи переобратися в наступний парламент, однак місце поза топ-п'ятіркою їхнього лідера такі шанси зменшує.

І це біде не лише для головного "радикала", а й для людей, з якими його пов'язують. Подейкують, Ринат Ахметов дуже невдоволений рейтингами Ляшка. А якщо врахувати провальні показники Олександра Вілкула, на якого зробило ставку "ахметівське" крило "Опоблоку", то справи виглядають кепсько. Подейкують, Ринат Леонідович з цього приводу вже висловив своє невдоволення Ляшку.

Минулорічне блокування трибуни "радикалами" під час розгляду питання про згоду ВР на введення воєнного стану додало Олегу Валерійовичу якісь відсотки, але свої на цій темі зібрали й інші опозиціонери. Та ж Тимошенко. Нинішнє ж блокування "ляшківцями", схоже, має на меті застовпити у свідомості виборця, що лише вони є справжніми борцями за зниження ціни на газ. Та от чи вийде, враховуючи доволі незначну кількість тем для піару, і тарифи серед них, якими озброїлися, в тому числі, кандидати, котрі змагаються з Ляшком за місце у п'ятірці топових учасників перегонів?

А от точно, що станеться в разі продовження блокування і не голосування фракції, як обіцяє лідер "радикалів" - буде зірване голосування за зміни до Конституції, які стосуються НАТО і ЄС. Розгляд цього питання має відбутися 7 лютого. Без підтримки усіх політсил, які вважають себе прозахідними, необхідної кількості голосів не буде.

Провал цього голосування вигідний лише одній силі – Кремлю та його ставленикам в Україні. А ще це стане негативним сигналом для наших партнерів в Північноатлантичному Альянсі та в Євросоюзі, що українські політики під час виборів нездатні домовлятися про стратегічні речі, граючись у дріб'язкові ігри заради якихось сотих відсотка до рейтингу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme