Відставки нема: Про які "власні справи" Холодницький натякнув Луценку і Ситнику

Конфлікт між керівником САП Назаром Холодницьким з однієї сторони та генпрокурором Юрієм Луценком з головою НАБУ Артемом Ситником з іншої виходить на новий рівень

Відставки нема: Про які "власні справи"…

У п'ятницю, 30 березня, сторони обмінялися черговими звинуваченнями стосовно слідчих дій, які проводить ГПУ по відношенню до Холодницького. Генпрокурор Луценко дав зрозуміти, що прагне відставки Холодницького, а керівник НАБУ Ситник зазначив, що у них із очільником САП різні цінності.

Як все почалося

20 березня ЗМІ повідомили, що в робочому кабінеті Холодницького знайшли "жучок". Очільник САП інформацію підтвердив, але не звинуватив у прослушці НАБУ, назвавши все провокацією. Пізніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що встановлення прослушки в кабінеті Холодницького було санкціоноване судом. І ГПУ разом з НАБУ проводить слідчі дії щодо керівника САП. Цікаво, що голова НАБУ спочатку спростовував інформацію щодо "жучка". Але після слів Луценка, Ситник визнав співпрацю його відомства і ГПУ.

Генпрокуратура на 30 березня викликала Холодницького на допит, але він не прийшов.

Що казали Луценко і Ситник

Юрій Луценко підкреслив, що в рамках справи ГПУ спільно з НАБУ направила до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скаргу щодо дисциплінарних порушень Холодницького з проханням розглянути питання зняття його з посади.

Разом з ним про відставку керівника САП сказав і Ситник. Мовляв, прослушка Холодницького - штука серйозна. І наговорив він там на кілька кримінальних справ. Працювати після такого з ним, звісно, Ситник не збирається.

"Ми для себе вирішили, що більше з цією людиною працювати не будемо. Тому що зібрані докази професійних зрад - це вже не тільки наші спостереження, підозри, умовиводи. Це сухий фактаж, отриманий за допомогою технічних засобів", - заявив Ситник. І додав, що Холодницький у своїх розмовах зливав інформацію про розслідування НАБУ і у них взагалі з ним різні цінності.

Що говорив Холодницький

Керівник САП поспішив зібрати власний брифінг. Зрозуміло, що після спільних звинувачень від ГПУ та НАБУ від нього очікували заяву про відставку. Але Холодницький заспокоїв: заява написана і лежить у сейфі ще з 2015-го року. Та йти зараз не збирається, бо окрім гучних заяв не бачить доказової бази. Так само, як нічого не знає про дозволи, за якими департамент ГПУ організував прослуховування. Холодницький додав, що 3 квітня піде на допит в ГПУ і запевнив, що жодних корупційних грішків за ним нема і ніякої інформації не зливав. А також дав зрозуміти, що він також має чим оборонятися. Мовляв, у нього є справи на одіозних фігур.

Щодо інтерв'ю Ситника керівник САП висловив власне здивування.

"Прочитавши інтерв'ю, я дуже здивований тими коментарями, які давав директор НАБУ Артем Ситник. Питання наших відносин завжди були питаннями відносин у рамках КПК. Як тільки прокурор погоджував підозру - він був хороший, активний. А як тільки почав питати про докази - він зразу ставав "старої системи", якимось не таким", - розповів очільник САП.

"Дуже дивно було прочитати в інтерв'ю про моральну сторону. Це говорить людина, яка задля розваги зачитувала протоколи негласних слідчих дій, наприклад, у справі Кулика, де його дружина висловлювалася нецензурною лайкою", - звинуватив Ситника Холодницький.

За його словами, тоді чомусь не стояло питання про нецензурні слова, які лунають із уст директора НАБУ.

Хто замість Холодницького

Як сказав під час власного брифінгу Назар Холодницький, у разі його звільнення, керувати САП буде генпрокурор Юрій Луценко. Втім, якщо подивитися у Закон "Про прокуратуру", там чітко написано, що "Генеральний прокурор, його перший заступник та заступники не мають права давати вказівки прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та здійснювати інші дії, які прямо стосуються реалізації прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури їхніх повноважень".

До того ж, "прокурорами вищого рівня для керівників управлінь, відділів та їх заступників, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його перший заступник та заступник, для заступника та першого заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

Виходить цікавий момент. Замінити Холодницького мають його заступники - Максим Грищук та Володимир Кривенко. У випадку звільнення, повноваження мають перейти до першого заступника Грищука. Втім, якщо вірити Холодницькому, то після звільнення головним по САП буде Юрій Луценко. Але така заява, з огляду на законодавство, виглядає спекуляцією. І дуже вписується в ситуацію. Оскільки, Холодницький таким чином немов демонструє, що його проблеми - це наслідок бажання генпрокурора отримати владу і прибрати з дороги нинішнього керівника САП. І цей момент мали б пояснити юристи.

Що буде далі

Важливим моментом в цій історії стане допит Холодницького 3-го квітня. Питання відставки так само залежить від кількості компромату, на який наговорив керівник САП. Також потрібно розуміти, що про наявність власних справ на одіозних фігур Холодницький не просто так згадав. Він натякнув, що у нього також є чим повоювати. Наприклад, варто згадати, що САП об'єднала кримінальне провадження про можливо незаконне збагачення генпрокурора Юрія Луценка зі справою про декларування ним недостовірної інформації. Її розслідують детективи НАБУ.

І далі нас чекають досить цікаві події - чий компромат буде більший, той і переможе.

Якщо ж Холодницький буде звільнений, то далі нового очільника спеціалізованої антикорупційної прокуратури обиратимуть за конкурсом. А більшість членів конкурсної комісії призначатиме Верховна Рада. Для Ситника нинішня ситуація дуже вигідна, оскільки провали НАБУ завжди можна списати на відсутність Антикорупційного суду та проблемну САП. Якщо ж говорити про Луценка, то в майбутньому, у випадку зміни керівництва антикорупційної прокуратури, йому на цій посаді буде потрібна людина, з якою було б зручно працювати. Так само, як і Ситнику. Тому між ними конфлікт не виключений.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme