Відкриття Театру на Подолі не заважає його знести, – секретар Київради

Введення в експлуатацію та відкриття Театру на Подолі не заважає місту виконати петицію киян про знесення будівлі театру

Відкриття Театру на Подолі не заважає йо…

Про це "Українській правді. Київ" повідомив секретар Київради Володимир Прокопів, передає Depo.ua.

"Те, що дана будівля здана в експлуатацію, жодним чином не заважає міській владі знести цю будівлю, чи виконати будь-що, про що йде мова у петиції", – сказав він і додав, що оскільки будівля належить територіальній громаді, то місто "вільне робити з нею, що завгодно".

Прокопів підкреслив, що "театр перебуває у комунальній власності. Тобто місту нічого не заважає у будь-який момент робити йому реконструкцію, змінювати фасад, якщо буде ухвалене рішення, що потрібно на це виділити бюджетні кошти".

Водночас він поставив під сумнів доцільність виділення десятків мільйонів гривень з бюджету міста на перебудову театру.

"От є будівля. Ми отримали її в такому вигляді. У такому вигляді вона громаді не подобається. Якщо знайдеться інший інвестор, який буде готовий заплатити тих же 174 мільйони, щоб зламати і перебудувати, то, може, це і правильно. Чи, може, ті люди, які виступають категорично проти, згодні самі скинутися і перебудувати за свої гроші. Ще є петиція. Ми мусимо її розглянути і ухвалити рішення. Можливо, якщо критична кількість людей вважає, що на це потрібно виділити кошти з міського бюджету і перебудовувати, – то я не виключаю, що і такий варіант може бути", – пояснив Прокопів.

За словами чиновника, петиція уже розглянута, відповідальними за її виконання призначені заступники голови КМДА Ганна Старостенко та Олександр Спасибко.

Більше того, міський голова Віталій Кличко встановив термін реалізації цієї петиції – вона має бути виконана до 1 квітня 2018 року.

Наразі, за словами Прокопіва, над реалізацією вимоги громади працює робоча група з числа міських чиновників, представників різних інститутів і громадськості.

"Нам треба зробити основне, що випливало з цієї петиції, на мою думку, – не допустити в майбутньому таких випадків, коли приватний інвестор витрачає велику суму коштів, хоче місту зробити подарунок, а в кінці місто та інвестор отримують проблему, бо зовнішній вигляд не був погоджений з громадою. Тобто має бути дискусія з таких питань", – підкреслив Прокопів.

Він не зміг сказати, що ж буде з Театром на Подолі у контексті петиції про його знесення.

"Міський голова чітко встановив термін виконання цієї петиції. Зараз це рішення обговорюється", – підсумував Прокопів.

Нагадаємо, навколо нового фасаду театру на Подолі виник скандал, а на сайті Київради зареєстрували петицію про демонтаж фасаду, яка набрала необхідні для розгляду 10 тисяч голосів.

Нове приміщення скандального Театру на Подолі, після відкриття фасаду,
торгаші вже пристосували для своєї роботи.

Також активісти припускали, що будинки навколо Театру на Подолі знесуть. Начебто під час зведення театру був "зчесаний" кут покрівлі сусідньої будівлі разом з карнизом.

Після презентації фасаду Театру на Подолі більшість активістів, блогерів та киян порівняли це архітектурне творіння з величезним МАФом або енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Зазначимо, що автором реконструкції театру є харківський архітектор Олег Дроздов.

9 жовтня президент України Петро Порошенко взяв участь у відкриті театру і визнав, що реконструкція нового приміщення Театру на Подолі відбувалася "в муках".

Пізніше у мережу потрапили світлини оновленого Театру на Подолі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme