Від семи суддів КСУ вимагають самовідводу у справі щодо закону про люстрацію

Народний депутат України Леонід Ємець, який представляє Верховну Раду у Конституційному суді, вимагає самовідводу семи суддів КСУ у справі щодо закону про люстрацію, оскільки проти них відкрито кримінальну справу щодо сприяння узурпації влади Вікторем Януковичем
Depo.Влада
16 квітня 2015 11:01
ФОТО: depo.ua

Про це Ємець заявив сьогодні на засіданні КСУ, передає depo.ua.

Зокрема, мова йде про суддів Юрія Бауліна, Василя Бринцева, Олега Сергійчука, Сергія Вдовиченка, Наталію Шаптолу, Михайла Гультая, Михайла Запорожця.

За його словами, цим суддям оголошено підозру в рамках кримінального провадження щодо екс-президента Віктора Януковича, яке почала  СБУ за фактом узурпації влади.

"Оскільки проти суддів відкрито кримінальне провадження віднити виникає конфлікт інтересів. Згідно закону про судоустрій у випадку конфлікту інтересів судді зобов`язані взяти самовідвід і за день повідомити про це Раду суддів. Наскільки мені відомо, Рада суддів про це не повідомлена належним чином", - сказав Ємець.

"Вони не мають ні законного, ні морального права розглядати конституційне провадження",- додав нардеп.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд України приступив до розгляду справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". На пленарному засіданні присутні 14 суддів КСУ з 16. Відсутні  двоє суддів.

Перед початком засідання під стінами КСУ зібрався мітинг на підтримку люстраційного процесу.