Саботаж засідання Верховної Ради: Чому нардепи прогулюють роботу і їм за це нічого не буде

Учорашнє позачергове засідання парламенту поставило антирекорд з відвідуваності - з 450 нардепів в сесійній залі зареєструвалися тільки 99. І виявляється, прогульникам за це нічого не буде
 

Політичний оглядач
Саботаж засідання Верховної Ради: Чому н…
Фото: УНІАН

Вчора сесійній залі були присутні 99 народних депутатів: 69 монобільшовиків, 12 з "Європейської солідарності", 8 з "Батьківщини", один з групи партії "За майбутнє", троє з "Довіри", двоє з "Голосу" і четверо позафракційних.

Про те, що "слуги" проігнорують це засідання було відомо заздалегідь – нардепи мали голосувати за низку постанов про скасування попередньо прийнятих законів. А оскільки необхідної кількості депутатів у залі не було, отже й жодних шансів у цих постанов також.

Що провалили нардепи

Перша постанова  - про скасування рішення Верховної Ради України про повторне прийняття в цілому з урахуванням пропозицій президента України Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України авторства Сергія Власенка з "Батьківщини" набрала 17 голосів, переважно соратників Юлії Тимошенко.

Три постанови авторства депутатів "Батьківщини" про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності" набрали в межах 31-34 голосів.

Далі в порожній залі одну за одною провалили чотири постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", і дві про скасування рішення Верховної Ради України від 14 липня 2021 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя. Авторами цих поправок також були переважно соратники Тимошенко.

По завершенню засідання нардеп Сергій Соболєв заявив, що "Батьківщина" оскаржуватиме у Конституційному суді закони про реформування оборонного комплексу, Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За його словами, було порушено Регламент і Конституцію. Правда, є нюанс: із 25 "біло-сердечних" нардепів теж зареєструвалися лише восьмеро. Не було ні самої Тимошенко, ні Власенка, ні Кабаченка, тобто, авторів проектів. Тож, вочевидь, представники цієї фракції або не дуже сподівалися на успіх, або скористалися небажанням "слуг" іти на роботу. Щоб мати додатковий козир для КСУ: порушення Регламенту.

Чи прогулювали нардепи роботу раніше і що обіцяли "слуги"

Але спроба оскаржити згадані закони буде потім. Не факт, що вона увінчається успіхом. Тут можна згадати: вердикту щодо конституційності мовного закону чекали два роки, а висновків по закону про продаж землі взагалі ще нема. І коли будуть – невідомо. Тому у даному випадку краще поговоримо не про шанси "Батьківщини" щось відсудити, а про те, як учорашнім саботажем парламентарі, в тому числі "слуги" продемонстрували народу, що можна і не працювати, якщо у тебе нема бажання йти на роботу. Уявимо, що лікарі відмовляються робити операцію, бо їм не подобається пацієнт! Зрозуміло, що доля постанов про скасування трьох важливих законів була б тією ж, їх би провалили, але не в майже безлюдній залі. Тим більше, що позачергове засідання ініціював президент, якого Олександр Корнієнко назвав "духовним лідером".  

Подібне неробство у депутатів траплялося й раніше, але в цьому скликанні, здається, вперше. В минулих скликаннях найменшою була явка по п’ятницях. Картинка з порожніми кріслами законотворців дратувала громадськість, додаючи негативних оцінок всьому парламенту. Але "слуги" проголошували нову якість політики. У квітні голова їхньої фракції Давид Арахамія (вчора і його не було) пояснював: позачергові засідання – відповідь на неконструктивну позицію опонентів, які пропонують "поправочний спам". "Ми забезпечимо нормальну роботу парламенту і витримаємо цей марафон позачергових засідань, щоб прийняти важливі для країни закони", - казав він. Та, як бачимо, далі зголосилися бігти тільки 69 марафонців - менше половини фракції. Де замість сесійної зали  були інші, дізнаємося з фоторепортажів із морів та океанів в їх та їхніх дружин інстаграмчиках. Чи з програм журналістів-розслідувачів.

Читайте також: Куди наші політики гайнули у відпустку цього літа

Та це все - емоційні й етичні моменти, цікавіше питання - чи покарають прогульників. Адже якщо лікар, журналіст чи вчителька прогуляє роботу, на них чекатиме як мінімум сувора догана, а скоріш за все - позбавлять премії.

А от вчорашнім прогульникам нічого не буде.  Як пояснив у переддень засідання член регламентного комітету, "слуга" Павло Фролов, голосування на позачергових засіданнях не входять до розрахунку відсотку голосувань депутата для отримання "депутатських" виплат та зарплати, а тому більшість депутатів, найімовірніше, не прийде. І сам не прийшов. Чудова робота - служити народу…

Ба більше, нардеп може безкарно прогулювати і основні засідання Ради, не тільки позачергові. І продовжуватиме отримувати зарплатню. Згідно із законом, підтриманим Верховною Радою у жовтні 2019 року, нардеп не отримує депутатські виплати якщо він пропустив без поважних причин вже більше ніж 30% голосувань в Раді або понад 50% засідань комітету, до складу якого його обрано. До речі, у червні таких нардепів - представників різних фракцій, було аж 78. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme