Від Порошенка вимагають відмовитися від "5 каналу"

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" вимагає від президента України Петра Порошенка відмовитися від контролю за "5 каналом"
Depo.Влада
3 червня 2016 06:06
ФОТО: depo.ua

У звіті "Розчарування після Євромайдану", представленому в четвер, 2 червня, правозахисники також закликають український уряд та президента "чітко дистанціюватися" від сайту "Миротворець", який опублікував списки акредитованих у самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" журналістів, передає depo.ua з посиланням на DW.

Серед вимог "Репортерів без кордонів" до влади в Києві - також відмова від заборони книг та фільмів з Росії, а також в'їзду в Україну для низки закордонних журналістів. Крім цього, правозахисники закликають українську владу підтримати процес перетворення Національної телерадіокомпанії України на суспільно-правове медіа, а також втілити на практиці законодавство щодо прозорості структури власників ЗМІ.

Критикуючи загальну ситуацію з мас-медіа в Україні, "Репортери без кордонів" вказують на те, що найважливіші телекомпанії у країні належать олігархам, які зловживають своїм впливом на них у боротьбі за економічну владу.

"Залежність (українських приватних телеканалів - Ред.) від бізнесменів Дмитра Фірташа, Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука чи Ріната Ахметова лише зростає, адже український рекламний ринок зменшується в обсягах", - ідеться в стислому викладі звіту на німецькомовному сайті організації.

Українським журналістам "Репортери без кордонів" радять критично дивитися на переплетення комерційних та редакційних матеріалів у ЗМІ, яке має місце "майже повсюдно", а з огляду на конфлікт на Сході України - відкрито дискутувати на тему взаємовідношення патріотизму та журналістики.

У рамках дослідження організація провела в Україні понад 30 інтерв'ю з журналістами та медіа-експертами. Фінансово підтримав підготовку звіту Фонд імені Роберта Боша.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада