Вибухи під Ічнею: Усі села повністю розмінували

В Ічнянському районі Чернігівщини, де вибухнув арсенал, проведено перевірку та очищення від вибухонебезпечних предметів усіх населених пунктів, дошкільних та загальноосвітніх закладів, об'єктів життєзабезпечення, що розташовані у 16-кілометровій зоні забруднення

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ДСНС.

Акти виконання робіт передано місцевим органам влади. Радіус зони забруднення зменшено до 10 км. Всього з початку робіт відпрацьовано – 253 заявки, вилучено 2035 вибухонебезпечних предметів.

Повністю завершено обстеження та очищення залізничних колій на наявність вибухонебезпечних предметів. Психологи ДСНС надали психологічну допомогу 320 людям (всього з початку робіт – 2560).

Тривають заходи з інформаційно-роз'яснювальної роботи серед місцевих мешканців, а саме: встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки; проведення серед місцевого населення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення ВНП.

Станом на 7:00 16 жовтня 2018 року: авіацією ДСНС здійснено авіаційну розвідку технічної території арсеналу двома пожежними літаками АН-32П проведено 4 скиди води (32 тонни), всього з початку робіт – 148 скидів (836 тонн);

пожежно-рятувальними підрозділами продовжено роботу по забезпеченню безперебійної заправки водою пожежних танків, здійснено 36 заправок (324 тони води), всього з початку робіт - 129 заправок (1161 тонна води) та наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції;

для цілей пожежогасіння об'єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг (злито 120 тон води, з початку залучення – 360 тон). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки;

організовано чергування 9 пожежно-рятувальних розрахунків на автоцистернах для забезпечення оперативного гасіння можливих пожеж в смт Дружба та на адміністративній території арсеналу. Зокрема, пожежно-рятувальні підрозділи 2 рази залучалися на гасіння пожежі настилу в лісі окремими осередками на загальній площі 0,35 га поблизу с. Августівка та с. Хаєнки (3 відділення);

Для попередження надзвичайних ситуацій у населених пунктах, розташованих поблизу арсеналу, органами влади продовжено дію наступних заходів:

тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня;

спрямовано автомобільний транспорт в об'їзд зони надзвичайної ситуації;

закрито повітряний простір у радіусі 30 км;

на в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку.

Робочими групами проводилися комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об'єктів соціальної сфери та життєзабезпечення (обстежено 8688 об'єктів із 9713 (89,4%). За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 112 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах (с. Августівка – 43, с. Дзюбівка – 24, с. Воронівка – 10, с. Гмирянка та с. Лучківка – по 6, с. Тишківка, с. Іржавець та с. Монастирище - по 3, м. Ічня, с. Буди – 2, смт Дружба, с. Сезьки, с. Вільшана, с. Грабів, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Крупичполе, с. Хаєнки, с. Ступаківка та с. Городня –по 1).

Для забезпечення публічного порядку у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони ураження, організовано патрулювання правоохоронними органами для чого залучено 15 спільних патрулів Національної поліції та Національної гвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших. Встановлено 4 пости на основних під'їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

У 3-х медичних закладах м. Прилуки, м. Ічня та смт Парафіївка залишається 85 осіб (з них 11 дітей) евакуйованих громадян.

Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, одягу – 8 тон, побутової хімії - 800 кг, засобів особистої гігієни – 500 кг.

Системи життєзабезпечення (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) Ічнянського району працюють у штатному режимі.

Залишаються відключеними від газопостачання 1027 абонентів у м. Ічня. Протягом доби повністю відновлено газопостачання 3 населених пунктів (с. Гмирянка, с. Максимівка, с. Гужівка), для чого було залучено 73 чоловіки та 13 одиниць техніки від структурних підрозділів ПАТ "Чернігівгаз".

З метою проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районі надзвичайної ситуації у найкоротший термін залучено сили і засоби загальною чисельністю 616 осіб та 135 одиниць техніки.

Нагадаємо, 10 жовтня ввечері у Міноборони заявили, що пожежу на території 6-го арсеналу ЗСУ повністю загасили.

Як відомо, 9 жовтня о 3:30 в районі населеного пункту Ічня Чернігівської області стався вибух на технічній території 6-го арсеналу Міноборони.

Правоохоронці перевіряють кілька версій, зокрема, СБУ у рамках своєї компетенції відпрацьовує версію про можливу диверсію.

Евакуювали 12,3 тисяч людей.

Територію навколо арсеналу під Ічнею Чернігівської області планують розмінувати до 15 грудня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme