Чи стане в Черкасах мер Одарич "жидобандерівцем"

Черкащина показала такий виборчий плюралізм, що кількість варіантів союзів для створення більшості просто зашкалює
Depo.Влада
26 жовтня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
Чи стане в Черкасах мер Одарич "жидобандерівцем"
Чи стане в Черкасах мер Одарич "жидобандерівцем"

Згідно з останніми даними, до Черкаської міськради потрапляє аж вісім політичних сил. Більше тільки – у Львові, де все йде до того, що в міськраді налічуватиме дев’ять фракцій. Але там хоча б є повноцінний лідер - "Самопоміч", тоді як у Черкасах електоральні симпатії розподілилися досить рівномірно.

Попередньо 42 місця у міськраді Черкас розподілилися наступним чином: 8 місць отримала Партія вільних демократів, пов’язана з одіозним Михайлом Бродським та чинним мером Черкас Сергієм Одаричем, по 6 – у БПП та "Батьківщини", по 5 отримали "Черкащани" (пов’язана з екс-надрепом від БЮТ Анатолієм Семиногою), "Свобода" та "Самопоміч". "Укроп" може розраховувати на чотири депутатські штики, а "радикали" Ляшка – на три.

Для того, щоб отримати потрібні 21+1 голос у міськраді всім політсилам доведеться сильно постаратися. Адже кількість комбінацій вимальовується чимала. Втім, схоже на те, що основним коаліціантом у Черкасах все ж таки виступить Партія вільних демократів, яка, по-перше, отримала перше місце на цих виборах, а по-друге, має всі шанси отримати крісло мера міста.

Так, відповідно до паралельного підрахунку голосів, за Сергія Одарича проголосували 22,7% виборців, тоді як "батьківщинівець" Анатолій Бондаренко заручився підтримкою 11,6% черкащан. Третій результат – 10,1% - у кандидата від партії "Укроп" Андрія Бортника. Враховуючи двократний розрив, а також гігантський адміністративний ресурс, який має у Черкасах Одарич, схоже на те, що саме він в черговий раз стане мером міста.

З ким може об’єднатися ПВД? В принципі, з будь-ким. Все залежить виключно від умов, які виставлять потенційні союзники. Окремий момент – з "Укропом". Поговорюють, що за місяць до виборів Михайло Бродський, який є співзасновником і фактично вигодонабувачем "Вільних демократів", розсварився з Ігорем Коломойським, а отже такий союз виглядає малоймовірним. Але з іншого боку вони вже сварилися раз із десять. При чому усі рази остаточно.

Авжеж теоретично все може відбутися навпаки – і "Вільні демократи" залишаться поза більшістю у майбутній міській раді, а коаліцію сформують інші політсили на чолі з Блоком Петра Порошенка. Адже пасьянс можна складувати по-різному...

Більше новин політики читайте на Depo.Влада