Верховна Рада письмово вимагає від Путіна звільнити Савченко

Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Державної Думи та президента Російської Федерації про звільнення колишньої льотчиці, а нині - народного депутата України Надії Савченко
Depo.Влада
11 грудня 2014 15:05
ФОТО: depo.ua
Верховна Рада письмово вимагає від Путіна звільнити Савченко
Верховна Рада письмово вимагає від Путіна звільнити Савченко

Про це передає ДеПо з посиланням на УНН.

За відповідне рішення проголосував 321 народний депутат.

Згідно з постановою, Верховна Рада звернеться до Держдуми РФ та до президента РФ В.Путіна, а також в інші органи державної влади та посадових осіб РФ із закликом вжити всіх можливих та необхідних заходів для якнайшвидшого звільнення Надії Савченко.

Метою і завданням постанови є забезпечення конституційних прав громадян на представництво в сесійній залі Верховної Ради.

Нагадаємо, що Савченко, як перший номер виборчого списку «Батьківщини», зареєстровано нардепом 19 листопада. Ставши парламентарем, вона отримує статус особи з дипломатичним імунітетом. У новій коаліції вже домовилися довірити Савченко представляти Україну в Парламентській асамблеї Ради Європи. У такому випадку, як зазначали в «Батьківщині», Росії, згідно з міжнародним правом, слід було б відпустити Савченко, яку там підозрюють в сприянні у вбивстві російських журналістів.

Савченко отримала посвідчення народного депутата України, а також дистанційно прийняла присягу.