Венеційська комісія висловилася щодо законопроекту про реформу КСУ

Венеційська комісія оприлюднила висновки щодо проекту закону № 4533 "Про конституційну процедуру" та альтернативного законопроекту № 4533-1 "Про процедуру розгляду справ та виконання рішень Конституційного Суду України"
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на висновок Венеційської комісії.

Зокрема, Комісія позитивно оцінила положення законопроекту №4533, що стосуються покращення доступу громадян до Конституційного суду зі скаргами. Положення, зокрема, включають можливість подачі скарг та обміну кореспонденцією в електронному вигляді, надання можливості усувати недоліки скарг, запровадження можливості відшкодування витрат скаржникам.

Також комісія схвалила пропозицію чітко визначити межі повноважень КСУ, заборонивши йому визнавати неконституційними закони, які не були оскаржені у встановленому порядку.

Водночас Венеційська комісія висловила низку пропозицій щодо доопрацювання законопроекту:

- запровадження градації видів дисциплінарних стягнень для суддів КСУ

- конкурсного відбору суддів КСУ із залученням міжнародних експертів;

- кола осіб, які матимуть право ініціювати дисциплінарні провадження щодо суддів КСУ, зокрема включивши в перелік цих осіб НАЗК;

- можливості перегляду рішень КСУ у разі притягнення судді до кримінальної відповідальності, пов'язаної з ухваленням цього рішення.

Окремо Венеційська комісія у наголосила на своїй рекомендації КСУ проявити стриманість у разі оскарження цього закону та надати письмові пропозиції щодо можливого удосконалення його положень.

Нагадаємо, раніше голова Венеційської комісії заявив, що поточні вакансії в Конституційному суді України варто заповнювати лише після створення нової системи конкурсного відбору суддів.

Довідка: 29 грудня Зеленський відсторонив голову КСУ Тупицького від виконання обов'язків на два місяці. Зі свого боку представник президента Федір Веніславський наголосив, що спеціальне засідання Конституційного Суду для відсторонення Тупицького не потрібне, оскільки така процедура передбачена лише для згоди на обрання запобіжного заходу.

Пізніше Конституційний Суд заявив, що своїм рішенням про відсторонення голови Суду Зеленський порушив Конституцію.

19 січня співробітники УДО не пропустили Тупицького до КСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme