Венедіктова відзвітувала, як бореться із тиском на бізнес

Надважливе завдання для Офісу генеральної прокуратури (ОГП) – нівелювати незаконну протидію чи тиск на бізнес

Венедіктова відзвітувала, як бореться із…
Фото: Прес-служба ОГП

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу ОГП.

"Сильна процвітаюча держава – це робочі місця, податки, сприятливий інвестиційний клімат. На це мають працювати всі державні інституції, – вважає вона.

Зазначається, що ОГП ще у травні розпочали відкритий і відвертий діалог із Національною радою реформ та бізнес-асоціаціями, адже перешкод у інвесторів, які може допомогти здолати прокуратура, виявилося чимало.

"Наприклад, припинити безпідставне створення проблем підприємствам самими правоохоронцями і подбати про те, щоб злочини, вчинені відносно суб’єктів господарювання ефективно і оперативно розслідувались", – уточнила Венедіктова.

Вона наголосила, що з цією метою в ОГП був створений спеціалізований підрозділ, що взяв на себе координацію всіх процесів у сфері захисту інвестицій.

"Новий Департамент продовжив активну комунікацію із бізнес-середовищем і одразу взяв у роботу основні проблемні "кейси" по країні", – додала генпрокурор.

За словами Венедіктової, прокуратура перебуває у постійному контакті з найбільшими організаціями, які покликані захищати інвестиції в Україні:

  • Рада бізнес-омбудсмена;
  • Національна рада реформ;
  • Американська торгівельна палата в Україні;
  • Європейська бізнес асоціація;
  • Українська рада бізнесу;
  • Асоціація платників податків;
  • Спілка Українських підприємців;
  • Федерація роботодавців та інші.

"Після понад 30 зустрічей із ними на контролі в ОГП перебуває вже майже 80 кримінальних проваджень. Проаналізувавши їх проблематику, ми виокремили дві ключові проблеми, з якими зустрічається бізнес", – розповіла генпрокурор. 

Перша і основна – це різні злочинні схеми заволодіння підприємствами: шахрайство, виведення капіталу шляхом підроблення документів, рейдерство через переоформлення цілих товариств на підставних осіб, привласнення їхнього майна.

"У фокусі нашої уваги також збереження репутації фірм, які здійснюють інвестиції. Адже сам факт наявності у фабулі кримінального провадження назви підприємства суттєво впливає на їхній рейтинг, платоспроможність, можливість отримувати запозичення та вести економічну діяльність", – додала Венедіктова.

Детальніше про боротьбу із тиском на бізнес вона розповіла у відповідному відео.

Нагадаємо, дещо раніше Венедіктова відзвітувала, як розслідують розстріл Майдану.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme