Вайно-вопрос: Адміністратор Путіна вигадав свій "нооскоп" завдяки матрьошці

Новий голова Адміністрації президента Росії Антон Вайно, який, імовірно, є автором "наукової" статті "Капіталізація майбутнього" вигадав прилад "наооскоп" завдяки принципу "російської матрьошки"
Depo.Влада
16 серпня 2016 16:14
ФОТО: depo.ua

Він охарактеризував цей "прилад" як реєстратор змін у в ноосфері, тобто засіб збирання і налізу великої кількості даних, передає depo.ua з посиланням на "Медузу".

Нооскоп, йдеться в статті, заснований на принципі "російської матрьошки" і вміє аналізувати інформацію різних рівнів - наприклад, дані про поведінку гравців на фінансових ринках, про кількість продовольства, про техногенні катастрофи і про колективну свідомість людства. Чи існує робочий прототип нооскопа, невідомо.

Водночас, судячи з публікацій, схожий апарат реально розробляла компанія "Гловерс", очолювана Віктором Вайном. Крім того, У США розробляється проект платформи Planetary Skin, яка буде збирати й аналізувати дані про навколишнє середовище; це дозволить "ефективно управляти такими природними ресурсами як біомаса, вода, земля і енергія". В Євросоюзі розробляють проект Living Earth Simulator, "який об'єднає інформацію про природні явища і особливості навколишнього середовища".

Нагадаємо, 12 серпня президент Росії Володимир Путін звільнив Сергія Іванова з посади голови своєї адміністрації,  призначивши його представником президента з питань природоохоронної діяльності, екології та транспорту. Новим главою адміністрації президента Росії став Антон Вайно.  Уже за кілька днів в інтернеті  розшукали статтю про таємничий прилад "нооскоп", яку людина на ім'я Антон Вайно опублікувала у 2012-му році в журналі "Економіка і право" під назвою "Капіталізація майбутнього".