Валендюк від Порошенка: Що відомо про нового очільника СБУ Київщини

Столичне СБУ очолив прокурор, який уникнув люстрації

Валендюк від Порошенка: Що відомо про но…

Указом президента України, виданим в останній день липня, начальником Головного управління Служби безпеки України у Києві й столичній області призначено Олега Валендюка. На цій посаді він змінив Сергія Семочка, звільненого іншим указом. Того ж дня Порошенко призначив Семочка, який очолював СБУ Києва й області з травня 2017 року, першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Ці кадрові рокіровки отримали багато запитань від суспільства та спільноти в соцмережах. Насамперед – через контраверсійність деяких моментів біографії пана Валендюка.

Серед мотивів, які могли відіграти роль при ухваленні рішення про його призначення на нову посаду, спостерігачі називають "вінницьке минуле" нового очільника столичного управління СБУ. Шлях Валендюка у правоохоронних органах почався 1998 року, коли він сів у крісло прокурора відділу загального нагляду прокуратури Вінницької області.

Медіа та активісти привертають увагу і до інших, ближчих до нас у часі, епізодів кар'єрного шляху пана Валендюка. Зокрема, під час Революції гідності державний радник юстиції 3 класу Олег Валендюк працював заступником начальника Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генпрокуратури України. Зайняв цю посаду він 2008 року.

Наказом Генерального прокурора України Віктора Пшонки №64-зц від 19 лютого 2014 року (наступний день після дати початку масових розстрілів на Майдані) Валендюк в числі низки інших співробітників апарату ГПУ удостоєний заохочення за "безумовне дотримання законів в умовах складної ситуації, що виникла в Україні в зв'язку з масовими акціями протесту".

У час, коли "на вулицях Києва силовики і звезені з донбаських дір бандити вбивають людей, Пшонка підписує шорт-лист тих співробітників прокуратури, хто найбільше відзначився у забезпечення законності", - пише у своєму ФБ блогер Сергій Іванов.

Усій країні прокурор Валендюк став відомий, коли через суд уникнув люстрації, якій підлягав з причини перебування на високих керівних посадах за часів президента Януковича, згідно з частиною 2 статті 3 закону України "Про очищення влади". Однак 28 листопада 2014-го Окружний адмінсуд міста Києва виносить ухвалу, якою дії ГПУ, спрямовані на звільнення Валендюка, визнано протиправними. На численні запити Міністерства юстиції України до ГПУ щодо того, хто саме не оскаржив судове рішення по Валендюку, відповіді по суті не надано – ГПУ відповіла, що надання такої інформації є її правом, а не обов'язком.

Судова тяганина за позовами Мінюсту щодо "справи Валендюка" тривала ще рік. Тим часом із 2014 до 2017-го Валендюк продовжував працювати в органах прокуратури. У травні 2014 року став заступником прокурора Запорізької області, з липня 2014 року зайняв посаду першого заступника прокурора Києва. Далі був першим заступником прокурора АР Крим (з вересня 2016 року), а із січня 2017-го був заступником начальника департаменту забезпечення діяльності керівництва Генпрокуратури.

Вже цього року він претендував на посаду директора Київського територіального управління Державного бюро розслідувань. Проте обійняти цю посаду йому не вдалося. Цікаво, що в анкеті для участі в конкурсі на посаду Валендюк вказав, що проходить військову службу за контрактом. Однак не уточнив, де саме.

За час із 2014 до 2017 року він задекларував 982,6 тисячі гривень зарплати в органах прокуратури.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme