Вадим Денисенко: Росіяни добиваються, щоб ми говорили про Майдан виключно як про події трьох днів

Росіяни намагаються викривити сприйняття Майдану і звести його виключно до подій 18, 19 і 20 лютого, домагаючись, аби Україна сама визнала Революцію гідності "державним переворотом". Позиція нинішньої української влади розширює можливості для інформаційних маніпуляцій країни-агресора

Вадим Денисенко: Росіяни добиваються, що…

Про це в інтерв'ю Depo.ua розповів керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій, народний депутат VIII скликання Вадим Денисенко.

– Пане Вадиме, чи не здається вам, що цьогоріч тема Революції Гідності в інформаційному полі відображається дещо інакше, ніж раніше?

– Проблема полягає в тому, що на сьогоднішній момент росіяни та їхні поплічники вже нав'язали дискурс розмов про Майдан як виключно про події трьох днів – 18, 19 і 20 лютого. Не говориться зараз про Майдан як про акцію, що почалася від дня непідписання асоціації з ЄС і продовжувалася кілька місяців.

– Чому росіяни цим займаються?

– Тому що при якісній інформаційній атаці, величезній розгонці через ботів в усіх соцмережах ми переходимо в ситуацію "Вірю не вірю", а не в ситуацію аналізу того, що насправді відбувалося.

Перше й найважливіше, що потрібно робити всім розумним людям, – це розширити рамки самого дискурсу і говорити не лише про 18-20 число, а про листопад - лютий. Все те, що відбувалося протягом цих місяців і те,  що відбувалося раніше. 

– А що відбувалося раніше?

– Давайте в принципі подивимося, хто займав ключові позиції в силових структурах. Перш за все, у Міноборони та СБУ. Починаючи з 2011-2012-го року посади займали або люди, які мали російський паспорт, або люди, які безпосередньо погоджувалися із Російською Федерацією. Саме тому треба говорити, що операція "Крим", анексія частини України готувалася росіянами не в той момент, коли відбулося побиття студентів, а з 2010-го, коли Янукович прийшов до влади. Всі ключові ідеологічні і силові структури, які повинні були забезпечувати державну цілісність України, працювали на Російську Федерацію і підпорядковувалися, наскільки я розумію, виключно Російській Федерації.

– Чому саме цього року стало можливе настільки активне втручання росіян в наш інформаційний простір?

– Тільки через позицію влади "Какая разница". На сьогоднішній момент Зеленський вважає, що можна прожити в країні, не маючи ідеології. Він глибоко помиляється, тому що він не розуміє механізмів того, як функціонує держава. Але в той же час його попустительство і його позиція – "а давайте спробуємо всіх примирити і зробити вигляд, що нічого не відбувається", – призводить до того, що росіяни мають величезні можливості вирішувати всі свої питання  в інформаційному просторі. Плюс, медведчуківські інформаційні канали координують політику в цьому питанні.

– Яка б стратегія влади була б ефективною у боротьбі з п'ятою колоною?

– Вся проблема в тому, що говорити про Майдан у відриві від контексту війни неможливо. Чому потрібен Майдан росіянам? Всі розуміють, що Путін, незважаючи на всі свої збочення і психічні хвороби – це людина, яка дуже прискіпливо ставиться до питань юридичних. Тому для Путіна дуже важливо, щоб Україна сама довела, що це був державний переворот. Чи розуміє це Зеленський? Ні, він цього не розуміє. Я глибоко переконаний, що він цього не розуміє і не здогадується про це, а в його команді йому ніхто про таке не говорить. 

Паралельно позиція влади з приводу війни, стосовно того, що ми бачимо "мир в очах Путіна", позиція "Какая разніца" призводить до змін в інформаційному просторі. Олігархи, які тримають телеканали, скеровують їх у це русло. Раніше цього не можна було уявити з однієї простої причини: державна машина направляла в зовсім іншому ідеологічному напрямку. А сьогодні ми бачимо, що, наприклад, після спроби прориву росіян під Золотим, всі стараються забути про атаку, стараються просто не розповідати, що там відбувається, що у людей там паніка. Це все є фон, на якому будується ситуація навколо Майдану. Тому, коли ми говоримо про Революцію Гідності, не можна відриватися від поточної політичної ситуації. І ідеологічна позиція влади повинна бути дуже чіткою. Не можна говорити: все одно, ти за Україну чи за Росію. Щойно ти починаєш це говорити, у людей починається бардак в голові. І перемагає той, хто має більше фінансових та інформаційних ресурсів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme