В'ятрович про рішення Польщі: Це відкидає наші відносини на 20 років назад

Рішення польського Сейму відкинуло на 20 років назад відносини між Україною та Польщею

Так прокоментував визнання Польщею геноцидом Волинську трагедію голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, пише depo.ua з посиланням на "5 канал".

"Воно очікувано, зважаючи на хвилю антиукраїнської істерії, яка тривала протягом останніх місяців. Я на мене, воно шкідливе і для розуміння історії, тому що насправді воно дуже далеко від того, що відбувалося в минулому. Таким рішенням нас відкинуло, певно, на 20 років назад в польсько-українському порозумінні", – сказав В'ятрович.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

У тексті резолюції повідомляється про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада