В'ятрович про рішення Польщі: Це відкидає наші відносини на 20 років назад

Рішення польського Сейму відкинуло на 20 років назад відносини між Україною та Польщею
Depo.Влада
22 липня 2016 15:26
ФОТО: depo.ua

Так прокоментував визнання Польщею геноцидом Волинську трагедію голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, пише depo.ua з посиланням на "5 канал".

"Воно очікувано, зважаючи на хвилю антиукраїнської істерії, яка тривала протягом останніх місяців. Я на мене, воно шкідливе і для розуміння історії, тому що насправді воно дуже далеко від того, що відбувалося в минулому. Таким рішенням нас відкинуло, певно, на 20 років назад в польсько-українському порозумінні", – сказав В'ятрович.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

У тексті резолюції повідомляється про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада