В Україні стартувала операція "пропало всьо"

Хто і як розповідями про "зраду Революції" наближає повернення януковичів до влади
Depo.Влада
22 листопада 2016 16:10
ФОТО: depo.ua
В Україні стартувала операція "пропало всьо"
В Україні стартувала операція "пропало всьо"

"Ті, хто виходив на сцену і обіцяв, що Янукович і Ко будуть сидіти, сьогодні призупиняють слідство. І цей цинізм, коли публічно говориться одне, а дії – інші, став причиною втрати довіри до влади", – заявив депутат "Самопомочі" Тарас Пастух. Він не лише повторив спростований фейк своєї колеги по фракції Олени Сотник, але й зробив це на телеканалі Newsone. Пастух позиціонує себе як патріот, але йде на канал екс-"регіонала" Євгена Мураєва, де поширює відверту неправду.

По-перше, нагадаємо Пастуху, що з вуст його колеги по фракції Єгора Соболєва прозвучала ідея відправити у відставку Генпрокурора Юрія Луценка саме тоді, коли прокуратура прискорила розслідування справ проти Януковича та його оточення для передачі їх до суду для заочного засудження цих осіб. Виходить, що посадки Януковича не хочуть саме в "Самопомочі".

По-друге, Юрій Луценко спростував інформацію про відсутність судових вироків по справах Майдану. За його словами, вже засуджено 35 осіб, ще 152 перебувають у судових процесах, близько 190 - під слідством. Але у нас політики хочуть чути і бачити лише те, що їм подобається. Пастуху, вочевидь, подобається розганяти "зраду" і милувати слух колишніх "регіоналів". Заяви яких не надто відрізняються від заяв писаних патріотів, і це наштовхує на певні невтішні висновки.

Наприклад, один із приспішників Януковича Олександр Вілкул по-фарисейськи закликав українців зупинити розкол суспільства: "Хтось помилився. Когось обдурили. А далі - пішло-поїхало. Про кого я? Про всіх. І про майдан (саме так, з маленької літери), і антимайдан, і про інших. Тому що це все - Україна і українці. І страждання матері загиблого майданівця такі ж, як матері спаленого беркутівця". Від Вілкула іншого й не очікували. А так звана "демократична опозиція" своїм пораженством йому підіграє. Причому, якщо говорити про ту ж "Самопоміч", то точно не їй розповідати про промахи влади, адже ця політсила вийшла з коаліції, чим значно ускладнила прийняття парламентом законів, конче потрібних для розвитку країни. 

По-третє, впадає у вічі, що чергова річниця від початку Євромайдану обставлена різного роду маніпуляціями, експертними висновками, даними соцопитувань, які зводяться до одного знаменника – "пропало всьо": безвіз постійно переносять, Європа нас кинула, єврооптимізм українців тане на очах... Простіше кажучи: не за це стояв Майдан, якби тоді знали про падіння гривні, війну й високі тарифи нічого б не відбулося. Окрім подібних одноклітинних маніпуляцій, українцям пропонують і більш витончені на кшталт "Майдан починався без політиків, політики його обдурили". При цьому маніпулятори сором’язливо замовчують, що значна кількість громадських активістів часів Майдану стали політиками. І в цій якості встигли розчарувати суспільство зв’язками з олігархами, нестримним популізмом і майновими скандалами.

Дійсно, спекуляції і паразитування на недоліках чи відвертих провалах влади дає можливість опозиціонерам усіх мастей мати високі рейтинги. При цьому не пропонуючи жодних конструктивних варіантів подолання наявних проблем. Якщо Садовий, Березюк чи Тимошенко вважають, що вони виграють від накопичення негативу, то глибоко помиляються. Їм варто пам’ятати, що в кінцевому підсумку подібна технологія призведе лише до ще більшої втоми суспільства від політики і політиків. А виграють від цього саме ті, з чиїх телеканалів сьогодні не вилазять "демократичні опозиціонери".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада<