В Україні не бояться штрафів за відключення Криму: контракт не передбачає

У держпідприємстві "Укрінтеренерго" запевняють, що, згідно з контрактом про поставки електроенергії до тимчасово окупованого Криму, штрафів за вимкнення електрики не буде
Depo.Влада
30 листопада 2015 18:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

"Відповідно до умов контракту, поставка електроенергії може бути скорочена або припинена при пошкодженні ліній електропередачі, по яких здійснюється поставка, за умови відповідного підтвердження системного оператора України - ДП "НЕК "Укренерго", яке було надане підприємству 23.11.2015. При цьому зазначене обмеження та припинення поставок електроенергії не підпадають під відповідальність ДПЗД "Укрінтеренерго", та до підприємства не можуть бути застосовані штрафні санкції", - зазначили в компанії і додали, що пояснили це російській стороні.

Водночас Україна справді отримала від Росії попередження про можливе накладення штрафів.

"Дійсно, 23.11.2015 ДПЗД "Укрінтеренерго" отримано лист від ТОВ "Центр здійснення розрахунків" щодо надання пояснень з приводу обмеження, та подальшого припинення поставки електроенергії, та наголошено на можливості застосування штрафних санкцій у разі невиконання суттєвих умов контракту", - зазначили "Укрінтеренерго".

На підприємстві також наголосили, що предметом контракту є поставка електроенергії на Кримський півострів, а не до Кримського федерального округу, як зазначають деякі ЗМІ із посиланням на проект контракту.

"Умовами чинного контракту усі суперечки, у разі їх виникнення, підлягають остаточному вирішенню в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України у відповідності до його регламенту. Матеріальним правом, що регулює контракт, є право України", - наголосили в "Укрінтеренерго".

Нагадаємо, що в листі ТОВ "Центр здійснення розрахунків", що входить до структури енергетичного холдингу "Інтер РАО", йдеться що п. 4.3. контракту начебто передбачає право російської сторони нарахувати Україні штраф у розміні 20% вартості фактичного та узгодженого у звітному періоді обсягу електроенергії

Читайте також:

Енергоблокада Криму: День десятий (ХРОНІКА)

Більше новин політ