В Україні змінили процедуру отримання посвідчення водія

В Україні набула чинності постанова Кабміну, згідно з якою змінились процедури видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу Головного сервісного центру МВС.

Серед основних нововведень, які стосуються процедури підготовки водіїв:

  • дозвіл на індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;
  • складення практичного іспиту у тому територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит.

Термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скоротили з 10 до 2-х років, а під час складання іспитів дозволили фото- та відеофіксацію.

Зазначається також, що свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видаватиметься. Натомість заклад вноситиме його в електронному вигляді до Єдиного держреєстру МВС.

Це пояснюється тим, що у процедурі взаємодії територіальних органів із надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв було запроваджено електронний обмін інформацією.

Так, викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття.

У Головному сервісному центрі наголосили, що нововведення покликані покращити організацію навчального процесу та запровадити моніторинг за навчанням кожного слухача.

"Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі", – зауважили у МВС.

Окрім того змінилася й процедура акредитації автошкіл.

Зокрема, відбулася передача функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС, що дало можливість скоротити час проходження цієї процедури, адже відтепер документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів.

Це дозволить суб’єктам господарювання заощадити кошти на транспортних витратах.

"Ураховуючи викладене, з 19 жовтня 2019 року: заяви про затвердження робочих програм і планів закладу подаються до РСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу); заяви про проведення обстеження матеріально-технічної бази закладу подаються до ТСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу); заяви та відповідні матеріали для проведення державної акредитації закладу подаються до РСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу)", – пояснили у Головному сервісному центрі МВС.

Насамкінець слід зазначити, що постановою, яка набула чинності 19 жовтня, передбачено, що сертифікати про державну акредитацію, видані після 5 липня 2016 року закладам, акредитованим Головним сервісним центром МВС, вважаються безстроковими.

Нагадаємо, 16 жовтня стало відомо, що Британія та Франція можуть визнати українські водійські посвідчення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme