UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні закрили парки, щоб налякати людей, – головний санлікар

В Україні необхідності закривати парки на період карантину не було, однак це було зроблено для того, щоб викликати у людей "відчуття тривоги"

Про це заявив заступник глави МОЗ – головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише Depo.ua з посиланням на "Україна 24".

"Коли ми закривали у свій час парки, робили обприскування доріг, це знову ж таки було питання не стільки впливу на епідемічний процес, скільки на психологічний процес. Закриття парків, немає такого відчуття, що все безпечно, люди більше психологічно готувалися до того, що треба дотримуватися карантину. Відчуття тривоги", – сказав він.

За словами Ляшка, таку практику психологічного впливу використовували і в інших країнах.

"Коли я спочатку аналізував ті заходи, які впроваджувалися в Китайській Народній Республіці, потім в Італії, також з боку точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це краплинна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передачі. Потім, коли починаєш аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що люди не бачать, це невидима інфекція, то потрібно створити психологічний якийсь ефект. І завдяки цьому психологічному ефекту в людей з’являлося відчуття небезпеки і дотримання карантинних заходів, які запроваджувалися урядом", – сказав Віктор Ляшко.

У випадку з громадським транспортом була не стільки проблема інфікування в ньому, скільки проблема внутрішньої міграції населення.

"Не так мене турбує проблема інфікування в громадському транспорті, а наскільки відкривається доступність і починається внутрішня міграція населення. Замість того, щоб ізолюватися, люди, маючи транспорт, будуть вільно пересуватися, навіть без необхідної потреби відвідувати певні місця, тобто на ті ж ринки "для екскурсії" поїдуть літні люди. Ми це відзначали і знаємо, як це відбувається. Тому велика міграція призводить до порушення всіх принципів карантину", – підкреслив головний санлікар.

Нагадаємо, дещо раніше Ляшко заявив, що масковий режим в Україні може завершитися до кінця літа, якщо буде спостерігатися зниження нових випадків COVID-19.

За останніми даними, в Україні підтвердили ще 522 випадків COVID-19, а загальна кількість інфікованих cтановить 15 232 особи.

Зазначимо, що 9 травня у двох областях України не зафіксували нових випадків коронавірусної інфекції.

Раніше повідомлялося, що у деяких областях країни можуть посилити карантин, незважаючи на обіцяне з 11 травня пом'якшення.

Також відомо про те, що коронавірус у лікарнях долають лише 15% українців.

Довідка: 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme