В Україні створили першу недержавну школу державного управління: Які її ключові програми

У вівторок, 23 лютого, у столиці України презентували Київську школу державного управління ім. Сергія Нижного, яку заснували представники одного з провідних аналітичних центрів країни – Українського інституту майбутнього

В Україні створили першу недержавну школ…
Фото: Ukrainian Institute for the Future

Як пише Depo.ua із посиланням на Український інститут майбутнього у Facebook, директором школи став Віктор Андрусів. 

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко та Андрусів повідомили, що головною причиною створення школи державного управління є криза кадрів в Україні.

"За останні два роки ми побачили, що кадри вирішують все. На жаль, саме брак компетентних підготовлених професіоналів став перешкодою на шляху стрімких реформ. Ми побачили, що політичної волі і гучних ідей недостатньо. Потрібні професійні держслужбовці, які можуть втілювати реформи", – сказав Андрусів.

Він додав, що очікують на навчання у 2021 році за різними програмами близько 1600 осіб.

"Ми також плануємо в найближчі роки запустити сертифіковану міжнародну програму MPA (master of public administration) та MBA (master of business administration)", – зазначив Андрусів.

Водночас Денисенко у прогнозі на 2021 рік УІМ наголосив на ключовій і найголовнішій проблемі країни – інституційній кризі, а також неспроможності державних органів розв'язувати ключові задачі через нестачу професійних кадрів.

"Саме тому ми відкриваємо школу державного правління на базі УІМ, яка буде готувати фахових кадрів для країни. Даний проєкт розрахований на 10 років", – зауважив Денисенко.

Своєю чергою Заступник міністра внутрішніх справ та співзасновник УІМ Антон Геращенко сказав, що КШДУ ім. Сергія Нижного покликана формувати професійну владу в Україні.

"Можу сказати, що КШДУ ім. Сергія Нижного буде допомагати у тому, щоб у нашій країні була професійна влада: починаючи від кожної з 1470 об’єднаних територіальних громад, закінчуючи Верховною Радою та Кабінетом міністрів. Сподіваюсь, що хоча б за 10 років цю задачу вдасться реалізувати", – розповів він.

За словами Геращенка, Школа названа на честь Сергія Нижного – відомого юриста, адвоката, засновника компанії Hillmont partners, який був одним із натхненників появи нових політиків та особисто сприяв становленню депутатами та міністрами десятків нових українських політиків.

Зі свого боку, голова Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що КШДУ ім. Сергія Нижного – це прекрасна ініціатива для того, щоб самородки створювали системних людей, які б робили реальну політику.

"Я переконаний, що Школа буде не лише джерелом для цінних, унікальних знань, але і мережею людей, які прийшли сюди, щоб розпочати цю ініціативу і мережею, яка може допомагати підтримувати ті проєкти, з якими люди прийдуть до нас", – зазначив Монастирський.

Ключові програми Школи державного управління

Серед ключових навчальних програм нової інституції:

  • спільний навчальний курс "Лідерство в епоху проривів" разом із Сінгапурською школою публічної політики ім. Лі Куан Ю, курс "Вище державне управління";

  • навчальний курс "Ефективна громада" для представників ОТГ;

  • курси "Політика як професія", "Помічник народного депутата", "Перемога на виборах".

Наголошується, що Київська школа державного управління ім. Сергія Нижного є некомерційним проєктом, який фінансується з коштів учасників навчань та українським бізнесом. Всі отримані доходи школа витрачає на стипендії та розвиток Школи.

"Презентація Школи державного управління була організована саме 23 лютого, у 41 день народження Сергія Нижного, який покинув цей світ 14 січня 2021 року після тривалої і тяжкої хвороби", – зазначили в Інституті майбутнього.

Нагадаємо, 10 лютого виконавчий директор Українського інституту майбутнього та політолог Вадим Денисенко презентував у Житомирі свою книгу "Політики не брешуть".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme