В Україні створили електронну базу даних із загиблими у Другій світовій

Цього року завершитися термін зберігання в військкоматах документів на загиблих у Другій світовій війні,  тож створили електронну базу для пошуку інформації про загиблих і зниклих без вести родичів – щоб зберегти ці дані

Про це повідомили в пресслужбі Національного музею історії України Другої світової війни, передає Depo.ua.

"2020 рік – рік 75-річчя річниці закінчення Другої світової війни. За радянськими нормативами цього ж року повинен був завершиться термін зберігання в військкоматах документів на загиблих. Що було б з ними далі, невідомо. Однак фахівці музею встигли зібрати і врятували унікальний документальний фонд, який зараз налічує 10 тисяч архівних справ. А до того ж зробили його загальнодоступним, створивши електронну базу даних", – йдеться в повідомленні.

Розробники відзначають, що сайт допоможе відвідувачам встановити долі зниклих безвісти родичів, знайти документи, пов'язані із загибеллю військовослужбовців, які стануть в нагоді дослідникам військової історії. Адже дослідникам вдалося упорядкувати розсіяні по військкоматах "похоронки" і облікові документи на пострадянському просторі.

"Зараз електронний ресурс акумулює відомості про радянських військовослужбовців з України, загиблих і зниклих безвісти, а також які поховані на її території. Містить 258 011 записів та 311 572 документів по Київській та Житомирській областях", – додають в Нацмузеї.

Відомо, що упродовж 2020 року викладено ще 110 000 записів і 120 000 документів. Також планується залучити до співпраці інші державні установи і створити на єдиній платформі всеукраїнського пошукового порталу загиблих комбатантів (ті, що безпосередньо брали участь в бойових діях, – ред.) різних військових формувань періоду Другої світової війни.

Нагадаємо, 13 січня стало відомо, що польський прем'єр-міністр хоче боротися за історичну правду після заяв Путіна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme