В Україні російської електроенергії лише 1%

Імпорт електричної енергії з Росії, який був відновлений 1 жовтня, становить менше 1% від загального споживання електроенергії

Про це написав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у Facebook, передає Depo.ua.

\"Імпорт з Росії становить 170 МВт, це менше 1% від потужності в добовий максимум нашого споживання", – написав Герус.

При цьому він додав, що імпорт електроенергії з Росії обкладається митом в розмірі 2%.

Також Герус зазначив, що загальний імпорт електроенергії з Словаччини, Угорщини, Росії та Білорусі становить близько 750 МВт.

У свою чергу, загальний експорт електроенергії в Угорщину, Молдову становить 600 МВт.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював довідку, яка дозволила закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня було здійснено перше постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВт. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

Низка енергоекспертів розцінили початок імпорту електроенергії з Росії як загрозу енергонезалежності України та майбутній інструмент тиску з боку Кремля на українську владу. А народний депутат України Михайло Бондар заявив, що ініціюватиме скасування поправки Геруса про імпорт електроенергії.

5 жовтня екс-голова Служби безпеки України, народний депутат України Валентин Наливайченко розповідав, що голова енергетичного парламентського комітету Андрій Герус пролобіював імпорт електроенергії з Росії, що зробить Україну енергетично залежною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme