В Україні посилять відповідальність за фейкові повідомлення про замінування чи підготовку терактів

Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проект закону №3911 щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів, передає Depo.ua.

Зазначимо, що ініціатором документу виступив Кабінет міністрів України в особі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Створення законопроекту зумовлене тим, що кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу.

Метою схвалення документу є:

  • суттєве зменшення кількості завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності;
  • забезпечення економії матеріальних й інших ресурсів органів державної влади, які використовуються для їх перевірки та усунення негативних наслідків розповсюдження неправдивої інформації.

Документом пропонується, зокрема, встановити як додаткове покарання у вигляді конфіскації майна (або без такої) за вчинення подібного злочину.

Також частина друга статті 259 КК України викладається в новій редакції.

Вона встановлює посилену кримінальну відповідальність за діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти (у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої).

Окрім того, ст. 259 КК України доповнюється приміткою, якою визначається зазначений у частині другій термін "критично важливі об’єкти інфраструктури", що вживається у значенні, визначеному ЗУ "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", – підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами та/або наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки й оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей (пункт 16 частини першої статті 1 закону).

Отже, згідно із законом, за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу тощо на українців чекають:

1.  Окрім позбавлення волі від 2-х до 6-ти років – ймовірна конфіскація майна.

2.  Від 4-х до 8-ми років із можливою конфіскацією майна – якщо те ж саме порушення вчинене повторно або якщо об’єктами фейкового мінування стали критично важливі об’єкти інфраструктури, будівлі органів державної влади, заклади охорони здоров’я, освіти.

Нагадаємо, 3 листопада у Києві "замінували" одну із центральних станцій метро.

Також, лише за один день – неділю 1 листопада – у столиці "замінували" міст Патона і одразу два ТРЦ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme