В Україні хочуть сильніше карати за перешкоджання діяльності журналістів

У парламенті зареєстрували законопроєкт, який передбачає посилення покарань через протиправну діяльність проти журналістів

Про це передає Depo.ua із посиланням на сайт Верховної ради.

Зазначимо, що метою законопроекту №4224 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи слова, права на інформацію та законодавчих гарантій професійної діяльності" є посилення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіа-учасників, а також адміністративної та кримінальної відповідальності осіб за вчинення правопорушень стосовно журналістів.

У документі пропонується карати за порушення закону "Про доступ до публічної інформації", зокрема:

  • за необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;
  • за ненадання відповіді на запит на інформацію; 
  • за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації;
  • за неправомірну відмову в наданні інформації;
  • за несвоєчасне або неповне надання інформації;
  • за надання недостовірної інформації.

Також пропонується посилити покарання за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів у статті 171 ККУ.

Крім цього, автори законопроекту пропонують карати штрафом до 4 тисяч НМДГ або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю. Наголосимо, що нині такі правопорушення караються штрафом до 200 НМДГ або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Також документ дозволяє визначити поняття "журналіст" та "журналістська діяльність" і робити їх відповідними до європейських стандартів у цій сфері.

Нагадаємо, від початку 2020 року Національна спілка журналістів України зареєструвала 56 інцидентів, пов’язаних із фізичною агресією і грубим перешкоджанням професійній діяльності. У вересні зафіксовано сім таких випадків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme