В Transparency International нагадали Росії, що вона зобов'язана сама покарати Януковича

На другу річницю втечі з країни колишнього президента України Віктора Януковича Transparency International закликає українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього президента
Depo.Влада
23 лютого 2016 13:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт антикорупційної організації.

Міжнародна антикорупційна група та її представництва в Україні, Росії та Великій Британії також закликали Європейський Союз до утримання санкцій, накладених на Януковича та його найближче оточення.

"З моменту втечі Януковича до Росії в Україні майже нічого не було зроблено, аби розслідувати серйозні численні звинувачення в елітарній корупції щодо колишнього президента та його поплічників", – зазначив Андрій Марусов, керівник правління ТІ Україна.

"Натомість суди випускають спільників Януковича, які були залучені у його корупційні діяння; їхні банківські рахунки та статки розморожуються, а українське відділення Інтерполу навіть зняло з Януковича та членів його "сім’ї" статус людей, що перебувають у розшуку", - додав він.

Як зазначається у повідомленні, Росія відіграє значну роль у тому, що Янукович лишається непокараним, оскільки відмовляється від його екстрадиції в Україну.

"Утім, згідно конвенції ООН проти корупції, яку Росія підписала та ратифікувала у 2003 році, усі підписанти зобов’язані приймати матеріали правоохоронних органів країн-учасниць. За Конвенцією Росія має провести розслідування щодо Януковича за своїм законодавством. Саме тому Transparency International закликає російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання Януковича незалежно від його громадянства", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, Transparency International закликає Європейський Союз поновити та посилити політичні й економічні санкції проти старої команди Януковича. 

Нагадаємо, раніше Transparency International Україна визнала поваленого українського президента Віктора Януковича найбільшим корупціонером планети. Він вийшов на перше місце в голосуванні за найбільш кричущі випадки елітарної корупції Unmask the Corrupt.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада