В Тегерані розбився український літак: Що відомо про авіакатастрофу

Сьогодні вранці біля іранського аеропорту Імама Хомейні, незабаром після зльоту впав український літак Boeing 737, на борту якого знаходилися 180 пасажирів і екіпаж. Поки що відомо, що це сталося з технічних причин. За даними ЗМІ, всі пасажири загинули

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
В Тегерані розбився український літак: Щ…

Depo.ua розповідає, що відомо про страшну авіакатастрофу на цю годину.

У мережі з'явилося відео моменту падіння літака. На відео видно, як літак різко знижується, а при зіткненні з землею на небі з'являється яскравий спалах.

За даними Reuters, літак належить авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Вперше ця інформація з'явилася на іранському напівофіційному інформаційному агентстві ISNA. 

Що з пасажирами

Як повідомляє Reuters, на державному телебаченні Ірану повідомили, що на борту літака було щонайменше 170 людей. За даними ЗМІ, всі вони загинули. Як повідомляє AFP з посиланням на іранський Червоний Півмісяць, глава Служби порятунку Червоного Півмісяця Мортеза Салімі виключає, що при такій катастрофі могли вижити люди.

"Про катастрофу було повідомлено близько 9 години вечора, після чого були відправлені рятувальні команди. Рятувальники навряд чи знайдуть тих, хто вижив", – підкреслив він.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, на місці катастрофи працюють 22 рятувальні команди, на даний момент немає точної інформації про кількість жертв. Також повідомляється, що уламки літака продовжують горіти.

За повідомленнями ЗМІ, більшість пасажирів були громадянами Ірану. В МЗС підтвердили факт загибелі всіх пасажирів та екіпажу літака. При цьому в Ірані кажуть, що тіла загиблих у авіакатастрофі українців буде важко упізнати.

За даними РНБО на літаку було 168 пасажирів, які пройшли реєстрацію, і 9 членів екіпажу. За даними телеграм-каналу "Почтаръ", серед пасажирів було 15 громадян України. 

В Ірані кажуть, що тіла загиблих у авіакатастрофі українців буде важко упізнати.

Причини падіння літака

Відомо, що літак компанії МАУ вилетів із запізненням в 57 хвилин. В київському аеропорту він мав бути о 8.10. Однак згодом з табло прибрали інформацію про очікуваний час прибуття літака

Глава управління НС Ірану повідомив, що причина аварії літака в районі Тегерана технічна, і ніякої іншої причини немає. Як повідомив агентству Ірна офіційний представник аеропорту імені Імама Хомейні, причиною падіння українського літака в Ірані стало загорання двигуна.

В той же час довідкова служба авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" перестала відповідати на дзвінки після повідомлення про аварію. У МАУ повідомили про "системну помилку" після інформації про катастрофу літака.  Водночас трохи раніше, вже після надходження інформації про катастрофу лайнера в Тегерані, довідкова служба МАУ відповідала на дзвінки. Зокрема, її представник заявляв представника ЗМІ, що авіакомпанія не володіє інформацією про авіакатастрофу.

При цьому на табло київського аерпорт Бориспіль рейс "Міжнародних авіаліній України" PS 752 з Тегерана продовжує залишатися в розділі "Приліт" в статусі "Очікується о 08:10".

Вже відомо, що на місці аварії знайшли чорну скриньку.

 

В той же час, деякі ЗМІ припускають, що український літак, який розбився сьогодні у столиці Ірану Тегерані, міг бути збитий іранською ракетою. Зокрема, про це пише йорданське видання Al-hadath.

Посольство України в Ірані виключає таку причину авіакатастрофи як теракт. "За попередньою інформацією, літак розбився в наслідок аварії двигуна через технічні причини. Наразі версія теракту виключається", – наголошують у повідомленні.

Реакція України

Варто зазначити, що за кілька годин до авіакатастрофи Федеральне управління авіації США (FAA) обмежило невійськові американські літаки "діяти в повітряному просторі над Іраком, Іраном і водами Перської та Оманської затоки". Перед цим, близько 4-ї години ночі за Києвом арабські ЗМІ повідомили, що Іран почав другою хвилю ракетних ударів по американській військовій базі в Іраку і в ніч на 8 січня кілька американських військових об'єктів в Іраку були атаковані балістичними ракетами, випущеними з території Ірану. Відповідальність за атаку взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР)

При цьому МЗС України не зробило навіть попередження українським громадянам через ситуацію в Ірані. За кілька годин після катастрофи МЗС підтвердило факт того, що вона трапилася і що всі пасажири загинули.

"За інформацією, яка уточнюється, пасажири зазначеного зазначеного рейсу та екіпаж загинули. Уточнена інформація щодо загиблих громадян України буде надіслана додатково. У Департаменті консульської служби створено оперативну кризову групу, телефон гарячої лінії - 238 17 77", – передає Департамент консульської служби МЗС у Facebook.

Президент Володимир Зеленський через катастрофу літака МАУ, яка сталася сьогодні, 8 січня, у Тегерані, терміново перервав поїздку до Оману. Раніше стало відомо, що народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 7 січня полетів до Оману.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що на місці працює український консул. Уже було створено оперативну кризову групу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme