У розпал війни з РФ Міноборони витрачало гроші на салюти і борги Януковича

З травня 2014 року (активна фаза АТО) керівництво Міноборони чомусь посилено намагалося проштовхнути державні оборонні замовлення, серед яких покупка феєрверків і погашення заборгованості відомства
Depo.Влада
20 вересня 2014 13:05
ФОТО: depo.ua
У розпал війни з РФ Міноборони витрачало гроші на салюти і борги Януковича
У розпал війни з РФ Міноборони витрачало гроші на салюти і борги Януковича

Про це на своїй сторінці в Facebook пише керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук, передає ДеПо.

«Як відомо, на рахунках Міноборони скупчилися мільярди бюджетних коштів, які військові чиновники чомусь не поспішають реалізовувати. Що в умовах бойових дій на Донбасі і кричущої ситуації з забезпеченням українських військ найнеобхіднішими ресурсами викликає, як мінімум, здивування. Чому ж Міноборони не реалізовує отримані кошти? Відповідь на це питання, можливо, дасть ситуація з державними оборонними замовленнями (ДОЗ)», - пише експерт.

«Суть у наступному. Починаючи з травня 2014 року (розпал АТО) військове керівництво чомусь посилено намагалося проштовхнути ДОЗ, навіть поверхневий аналіз якого дивує. У ньому, наприклад, значилися заряди для салютних установок (простіше кажучи, феєрверки на випадок святкових заходів); погашення заборгованостей, що виникли при міністрах оборони Януковича (начебто не можна «заморозити» ці борги зважаючи на фактичний стан війни); фінансування навіть не створення перспективних зразків озброєння, а лише технічного завдання на них (саму цю зброю планувалося отримати на озброєння до 2020 року)...», - відзначає Тимчук.

За його даними, під тиском уряду, який «завертав цю фільчину грамоту, Міноборони декілька разів переробляло ДОЗ, але при цьому... все одно втюхувало до нього всі ці «найактуальніші» статті витрат».

«Навіщо? Варто запитати у військових чиновників. Може, це заодно прояснить ситуацію, через що зараз Міноборони не поспішає реалізовувати додаткові кошти на армію, що виділяються урядом», - відзначає Тимчук.

Як повідомляв ДеПо, міністр оборони Валерій Гелетей розкритикував присутність командирів батальйонів «Миротворець», «Дніпро», «Айдар» та «Донбас» у виборчих списках партій на виборах, про це він сказав у інтерв'ю виданню «Фокус».

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков закликав Гелетея вибачитися за подібні висловлювання.

Нагадаємо, партія «Народний фронт» включила до свого виборчого списку під №5 комбата батальйону «Миротворець» Андрія Тетерука і під №10 - комбата батальйону «Дніпро» Юрія Березу. Партія «Свобода» включила до списку під №10 командира взводу 22-го батальйону Олексія Миргородського. «Радикальна партія Олега Ляшка» включила під №3 командира батальйону «Айдар» Сергія Мельничука. Від партії «Самопоміч» під №2 йде до Ради комбат «Донбасу» Семен Семенченко.

Дмитро Тимчук іде за списком партії «Народний фронт» прем'єр-міністра Арсенія Яценюка під №14.